Puchar Polski i Nice 1 Liga na dłużej w Polsacie!

Piłka nożna
Puchar Polski i Nice 1 Liga na dłużej w Polsacie!
fot. CyfraSport

Puchar Polski i Nice 1 Liga przez kolejne trzy sezony będą pokazywane na sportowych antenach Polsatu. Polski Związek Piłki Nożnej i Telewizja Polsat zawarły aneks do umów dotyczących praw telewizyjnych, w związku z czym wyżej wymienione rozgrywki będą gościć u nas aż do 2021 roku.

Mariaż Pucharu Polski i Telewizji Polsat trwa od sezonu 2014/2015, gdy po trofeum sięgnęła Legia Warszawa. Wojskowi powtórzyli sukces także rok później, by w 2017 roku stracić palmę pierwszeństwa na rzecz Arki Gdynia, która w finale niespodziewanie pokonała Lecha Poznań. W każdym z trzech poprzednich sezonów z krajowym pucharem byliśmy świadkami wielu sensacji, gdy zespoły z niższych lig eliminowały zdecydowanych faworytów. W sezonie 2014/2015 podziwialiśmy niesamowite mecze Błękitnych Stargard, którzy dopiero na poziomie półfinale zatrzymali się na poznańskim Lechu. W 2017 roku blisko finału byli z kolei piłkarze Wigier Suwałki, którzy w dramatycznych okolicznościach musieli jednak uznać wyższość Arki w dwumeczu.

Także w trwających obecnie rozgrywkach Pucharu Polski 2017/2018 wielu faworytów musiało już pożegnać się z marzeniami o trofeum. W ćwierćfinale są aż trzy drużyny grające na co dzień w Nice 1 Lidze, a także piłkarze Górnika Zabrze, którzy w poprzednim sezonie biegali przecież po pierwszoligowych boiskach. Teraz zabrzanie są rewelacją Ekstraklasy, w której wysforowali się ostatnio na pozycję lidera tabeli. Chrapkę na Puchar Polski oprócz nich ma siedem innych ekip, które od zwycięstwa w rozgrywkach dzieli jeszcze pięć spotkań - po dwa w ćwierćfinałach i półfinałach i decydujący mecz na PGE Narodowym. Ten i trzy kolejne sezony Pucharu Polski będą gościć na sportowych antenach Polsatu, a to oznacza, że prestiżowe rozgrywki będą pokazywane przez naszą stację sześć lat z rzędu!

Nieco krócej trwa przygoda 1 Ligi na naszych antenach, bowiem mecze drugiego poziomu rozgrywkowego goszczą u nas od sezonu 2015/2016. Wtedy to awans do Ekstraklasy świętować mogły ekipy Wisły Płock i Arki Gdynia, a ich sukces rok później powtórzyły Sandecja Nowy Sącz i Górnik Zabrze. Z każdej kolejki pokazujemy dwa spotkania, a weekendowe wydarzenia podsumowujemy w magazynie Nice 1 Ligi. Pierwszoligowe mecze cechuje nieprzewidywalność i nutka szaleństwa, z czym mieliśmy do czynienia także w koncówce poprzedniego sezonu, gdy o drugie miejsce premiowane awansem do ostatniej kolejki walczyło aż pięć drużyn. Z Nice 1 Ligą na mocy aneksu do umowy,  będziemy aż do sezonu 2020/2021.

Zadowolenie ze stałego podnoszenia rangi i atrakcyjności tych rozgrywek wyraża PZPN i jego prezes Zbigniew Boniek. – Pierwsza liga dzięki naszej pracy i owocnej współpracy z Polsatem przestała być zapomniana i niedoceniana. Dziś to pasjonujące zawody elektryzujące mieszkańców także tych ośrodków, które marzą o ekstraklasie, ale jeszcze nie dostąpiły zaszczytu uczestniczenia w niej. Puchar Polski stał się – dzięki między innymi finałowi na PGE Narodowym – niesamowitym widowiskiem, które angażuje piłkarzy finalistów, ale i też kibiców w całej Polsce. Specjalne podziękowania dla naszego partnera telewizyjnego – Telewizji Polsat, bez którego trudno byłoby o tak wielką atrakcyjność pierwszoligowych i pucharowych rozgrywek oraz ich szerokie upowszechnienie - mówi Boniek.

Dyrektor ds. Sportu Polsatu, Marian Kmita, dodaje: – Jest nam szczególnie miło, że Telewizja Polsat wnosi istotny wkład w odbudowę potęgi polskiego piłkarstwa. Podniesienie prestiżu rozgrywek o Puchar Polski i wypromowanie nowego produktu, jakim na rynku polskim jest I liga, to nie tylko cele biznesowe, ale i troska o generalny rozwój polskiego sportu, czym Polsat kieruje się od samego początku swojej 25-letniej działalności.

Transmisje meczów Pucharu Polski i Nice I Ligi zostaną wzbogacone o przygotowaną przez PZPN atrakcyjną oprawę graficzną, dedykowaną wyłącznie rozgrywkom PP i Nice I Ligi.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze