Gala w Łomiankach. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki

Robert Parzęczewski (16-1, 9 KO) i Tomas Adamek (26-14-2, 9 KO) zmierzą się w walce wieczoru na gali w Łomiankach. O wakujące mistrzostwo Europy powalczą niepokonane - Oleksandra Sidorenko (6-0, 1 KO) oraz Isabelle Pare (6-0, 1 KO). Transmisja gali w Łomianach w Polsacie Sport.

Nie mogę zmarnować szansy zdobycia pasa mistrzyni Europy, także z powodu osób, których sama uczę boksu. Ci, którzy go spróbowali przełamują stereotyp i twierdzą, że ten sport działa antyagresywnie - powiedziała Aleksandra “Sasha” Sidorenko, która powalczy o tytuł w wadze lekkiej.

Sidorenko pochodzi z Ukrainy, a od kilku lat mieszka w Łomiankach i ma polski paszport. W 2009 roku w ojczyźnie zdobyła brązowy medal amatorskich ME. Teraz zawodniczka grupy Tymex Boxing Promotion stanie przed szansą wywalczenia zawodowego mistrzostwa kontynentu. Co ciekawe Sidorenko i Francuzka mają identyczny rekord walk na profesjonalnych ringach - (6-0, 1 KO). - Pracowałem w karierze trenerskiej z kilkoma zawodniczkami i z pewnością Sidorenko wyróżnia się widowiskowym stylem boksowania. Walczy z defensywy, ładnie bije ciosami prostymi, dobrze pracuje na nogach. Jest jeszcze "nasiąknięta" amatorskim pięściarstwem, ale ona chce się uczyć i wygrywać. A jej promotor Mariusz Grabowski postawił sobie za cel doprowadzenie jej do pojedynku o mistrzostwo świata, tak jak w przypadku Ewy Brodnickiej - powiedział jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów, Andrzej Gmitruk.

W walce wieczoru zobaczymy zajmującego 13. miejsce na liście federacji WBO kat. półciężkiej Roberta Parzęczewskiego. "Arab" zmierzy się z Czechem - Tomasem Adamkiem. - Obserwuję od jakiegoś czasu rozwój kariery Parzęczewskiego i naprawdę jestem zadowolony z postępów, z tego jak przygotowuje się do kolejnych występów. On zawsze jest gotowy, nigdy nie robi niczego na pół gwizdka. Polski boks może mieć z niego pociechę w wadze półciężkiej - ocenił Gmitruk.

Parzęczewski jest młodzieżowym mistrzem świata wagi półciężkiej. W Łomiankach stanie przed trudnym zadaniem, ponieważ Czech - mimo rekordu - to bardzo przyzwoity pięściarz. - Nastawienie jest pozytywne. Wchodzę do ringu tylko po zwycięstwo. Rok rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze, bo od wygranej z Gargulą, później zdobyty pas młodzieżowego mistrza świata, a teraz już czas na pierwszą walkę wieczoru - z Adamkiem. To doświadczony zawodnik, ale muszę z nim wygrać i iść dalej do przodu - stwierdził niespełna 24-letni pięściarz z Częstochowy.

 

Wyniki ważenia:

Robert Parzęczewski (78,9 kg) - Tomas Adamek (79 kg)
Oleksandra Sidorenko (60,8 kg) - Isabelle Pare (60,5 kg)
Kamil Młodziński (64,9 kg) - Michał Leśniak (64,8 kg)
Michał Olaś (91,3 kg) - Michał Banbuła (92,2 kg)
Paweł Rumiński (72,8 kg) - Grzegorz Sikorski (71,4 kg)

 

Gala w Łomiankach: Robert Parzęczewski - Tomas Adamek. Transmisja w Polsacie Sport od 20:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie