Nice 1 Liga: Czwarte z rzędu zwycięstwo Rakowa

W jednym ze spotkań 11. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 1:3. Dla beniaminka zaplecza Lotto Ekstraklasy było to już czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu podopieczni Marka Papszuna coraz śmielej pukają do czołowych lokat w tabeli. Olsztynianie ponieśli już szóstą porażkę.

Ostatnie tygodnie znakomicie układają się dla częstochowskiego zespołu, który długo kazał czekać swoim kibicom na taką dyspozycję. W wielu spotkaniach brakowało skuteczności pod bramką rywala i mimo dobrej gry, piłkarze RKS-u długo znajdowali się w strefie spadkowej. Przełamanie nastąpiło w Głogowie, gdzie ekipa spod Jasnej Góry triumfowała z Chrobrym 3:2. Następnie podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli u siebie z Bytovią Bytów 3:1, a w tym tygodniu mierzyli się dwukrotnie na północy kraju. Najpierw częstochowskiemu zespołowi udało się wygrać w Suwałkach 3:0, a kolejnym przystankiem był Olsztyn.

W stolicy Warmii i Mazur panowała pełna mobilizacja, wszak przed tym meczem Stomil miał punkt straty do Rakowa i ponadto chciał zrehabilitować się za niedawną porażkę w Niepołomicach z Puszczą. To jednak goście znakomicie rozpoczęli. Już w 4. minucie wynik dla Rakowa otworzył Karol Mondek. Niespełna dziesięć minut później częstochowianie prowadzili już 2:0 po trafieniu Krystiana Wójcika. W pierwszej połowie przyjezdni spisywali się o wiele lepiej, ale dali się zaskoczyć w samej końcówce. Wówczas arbiter wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Lech.

W drugiej połowie obraz gry był bardziej wyrównany. Mający swoje problemy kadrowe Stomil usiłował doprowadzić do wyrównania, ale to Raków zadał decydujący cios. W 77. minucie do siatki gospodarzy głową trafił niezawodny Adam Czerkas, który zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawił się na boisku. Olsztynianie nie mieli już argumentów, aby odpowiedzieć i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką.

Stomil Olsztyn - RKS Raków Częstochowa 1:3 (1:2)