Futbol wraca na Stadion Śląski w Polsacie Sport

Piłka nożna
Futbol wraca na Stadion Śląski w Polsacie Sport
fot. PAP

Piłkarska reprezentacja Polski U19 zagra w sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Białorusią w rozpoczynającym się w środę turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Będzie to pierwszy oficjalny mecz po ośmioletniej przerwie, podczas której arena była modernizowana.

Polscy piłkarze po raz ostatni zagrali na „Śląskim” 14 października 2009 roku. Po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka przegrali wtedy ze Słowacją 0:1 w eliminacjach seniorskich mistrzostw świata. To był 55. mecz biało-czerwonych na tym obiekcie.

Dwa tygodnie później rozpoczął się ostatni etap jej modernizacji. W lipcu 2011 doszło do awarii podczas podnoszenia konstrukcji linowej dachu nad widownią. Zasadnicze prace zostały wstrzymane. Stadion został otwarty po przebudowie 1 października. Pierwszą imprezą, jaką gościł był finisz PKO Silesia Marathonu.

Młodzi polscy piłkarze prowadzeni przez trenera Dariusza Dźwigałę od poniedziałku trenują w Chorzowie. Ich turniejowymi rywalami będą kolejno Irlandia Północna, Białoruś i Niemcy. Mecze rozgrywane będą w Gliwicach, Chorzowie i Zabrzu.

Do eliminacji zgłosiły się 52 zespoły. Awans do rundy elitarnej wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej z 13 grup. Do nich dołączą wiosną najwyżej rozstawione ekipy Hiszpanii i Portugalii. W tej fazie rozegranych zostanie siedem turniejów w czterodrużynowych grupach. Ich zwycięzcy zagrają w lipcowych finałach wraz z gospodarzem Finlandią. Tytułu bronią Anglicy.

 

Transmisje meczów reprezentacji Polski w eliminacjach ME U-19 w Polsacie Sport.

Program turnieju na Śląsku:

4 października:
Niemcy – Białoruś (godz. 12.00 w Zabrzu) Irlandia Północna – Polska (16.00 w Gliwicach)

7 października:

Niemcy – Irlandia Północna (12.00 w Gliwicach) Polska – Białoruś (16.00 w Chorzowie)

10 października:

Polska – Niemcy (18.00 w Zabrzu) Białoruś – Irlandia Północna (18.00 w Chorzowie).

psl, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie