Nieuleczalnie chory hokeista podpisał jednodniowy kontrakt, by zakończyć karierę

Zimowe
Nieuleczalnie chory hokeista podpisał jednodniowy kontrakt, by zakończyć karierę
fot. PAP

Hokeista Bryan Bickell podpisał jednodniowy kontakt Chicago Blackhawks, by w barwach tego klubu z ligi NHL oficjalnie zakończyć karierę. U Kanadyjczyka, który w ostatnim sezonie grał w Carolina Hurricanes, w listopadzie zdiagnozowano stwardnienie rozsiane.

Podczas uroczystej konferencji prasowej, podczas której Bickell ponownie założył koszulkę Blackhawks, 31-letniemu zawodnikowi towarzyszyła żona, dwie córki i rodzice. Jak podkreślił, tego właśnie chciał dla siebie w ostatnim dniu kariery.

To właśnie w barwach klubu z Chicago zadebiutował w lidze NHL, z którą trzy razy wywalczył Puchar Stanleya. "Czarne Jastrzębie" wybrały go w drugiej rundzie draftu w 2004 roku, po czym spędził w tej drużynie dziewięć sezonów. W ubiegłym roku przeniósł się do Hurricanes.

- Spędziłem w Chicago kawał czasu. Nie chciałem kończyć kariery gdziekolwiek indziej - zaznaczył Kanadyjczyk.

W listopadzie wykryto u niego stwardnienie rozsiane i wystąpił tylko w 11 meczach ekipy z siedzibą w Raleigh. O zakończeniu kariery poinformował w kwietniu.

- Każdego dnia, każdego miesiąca jest lepiej. Zdarzają się dobre dni, ale i kiepskie. Ale tych lepszych jest więcej. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Rozwój w leczeniu tej choroby jest niesamowity - zaznaczył Bickell.

 


W barwach Blackhawks zdobył 65 goli w zasadniczej części sezonu, a 20 kolejnych w play off.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie