The World Games są już na "Ścieżce historii Wrocławia"

Inne
The World Games są już na "Ścieżce historii Wrocławia"
fot. TWG

Na „Ścieżce historii Wrocławia” została oficjalnie odsłonięta tablica upamiętniająca igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games, których organizatorem była stolica Dolnego Śląska. Obok są już takie wydarzenia jak powódź z 1997 roku, ale także Euro 2012.

„Ścieżka historii Wrocławia” znajduje się w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska na ul. Nankiera, gdzie specjalnymi tablicami upamiętniające są najważniejsze wydarzenia w historii miasta. Jest tam np. ustanowienie biskupstwa we Wrocławiu, powstanie Hali Stulecia, wielka powódź, a także piłkarskie Euro 2012. Teraz do tego grona dołączyły igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2017.

- Słyszałem ostatnio w telewizji taką opinię, że to mogła być pierwsza i na długi lata ostatnia tak duża impreza sportowa organizowana w naszym kraju. Cieszę się, że odbyła się ona właśnie w naszym mieście. Teraz mamy upamiętnione dwa sportowe wydarzenia, bo jest już Euro 2012. Miejsca jest jednak jeszcze dużo – powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Udział w ceremonii oficjalnego odsłonięcia tablicy wziął również wiceprezydent World Games Association Max Bishop, który wspomniał o pewnym wydarzeniu, kiedy Wrocław został oficjalnie organizatorem igrzysk The World Games.

 

- Dostałem wtedy w prezencie książkę o historii Wrocławia, o najważniejszych wydarzeniach w jego dziejach. Jej autor będzie musiał teraz dopisać kolejny rozdział i to bardzo wspaniały oraz radosny rozdział – dodał.

Biorąc pod uwagę wszystkich uczestników wydarzeń związanych z lipcowymi igrzyskami, w imprezie udział wzięło 240 tysięcy ludzi. Przez 10 dni na 26 arenach sportowych w 31 dyscyplinach (54 konkurencje) rywalizowało blisko 3500 zawodników z 112 krajów. Rozdano 219 kompletów medali, z czego, licząc również 10 miejsc na podium w sportach na zaproszenie, 30 krążków zdobyła Polska. Był to najlepszy start Biało-Czerwonych w historii The World Games.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie