Były reprezentant Portugalii skazany na siedem miesięcy więzienia

Piłka nożna
Były reprezentant Portugalii skazany na siedem miesięcy więzienia
fot. PAP

Były piłkarz Realu Madryt Ricardo Carvalho został skazany przez hiszpański sąd na siedem miesięcy pozbawienia wolności oraz na grzywnę w wysokości 142 tys. euro za oszustwa podatkowe.

39-letni Portugalczyk nie pójdzie jednak do więzienia, ponieważ w Hiszpanii, w przypadku osób skazanych po raz pierwszy, kary poniżej dwóch lat są orzekane w zawieszeniu.

 

Carvalho, obecnie zawodnik chińskiej drużyny Shanghai SIPG, został uznany winnym ukrycia blisko 546 tys. euro dochodu za wykorzystywanie swojego wizerunku w latach 2011-12 przez firmę zarejestrowaną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Tę sumę piłkarz zwrócił hiszpańskiemu fiskusowi w ramach ugody sądowej.

 

Za podobne przestępstwa zostało skazanych wielu znanych piłkarzy grających w Hiszpanii, m.in. gwiazda Barcelony Argentyńczyk Lionel Messi - na karę 21 miesięcy pozbawienia wolności (w zawieszeniu), zamienioną później na grzywnę 252 tys. euro. Z kolei Cristiano Ronaldo, najlepszy strzelec w historii Realu Madryt, oczekuje jeszcze na swój proces. Portugalczyk będzie odpowiadać przed sądem za ukrycie przed urzędem skarbowym sumy 14,7 mln euro, uzyskanej w latach 2011-14 z tytułu praw do swojego wizerunku.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze