Wiemy, gdzie odbędzie się kolejny turniej CS:GO rangi Major!

E-sport
Wiemy, gdzie odbędzie się kolejny turniej CS:GO rangi Major!
fot. ELEAGUE

Wiemy już, gdzie odbędzie się i przez kogo zostanie zorganizowany kolejny turniej Counter-Strike’a: Global Offensive rangi Major.

Organizatorem kolejnego Majora ponownie zostało ELEAGUE. Tym razem zawody rozegrają się jednak w Bostonie, a nie jak na początku bieżącego roku – w Atlancie. Faza grupowa zmagań rozegra się od 19 do 22 stycznia. Etap pucharowy odbędzie się natomiast od 26 do 28 stycznia.

W turnieju standardowo weźmie udział szesnaście drużyn. Osiem najlepszych sekcji z poprzedniego Majora – tzw. „legendy” – dostanie od organizatorów bezpośrednie zaproszenia. Pozostałych uczestników wyłonią regionalne kwalifikacje.

Miejsce w Bostonie zapewnione ma już Virtus.pro. Polacy dotarli bowiem do półfinału krakowskiego PGL Majora. Oprócz Biało-Czerwonych na imprezie organizowanej przez ELAGUE na pewno wystąpią również reprezentanci Gambit Esports, Immortals, fnatic, Astralis, SK Gaming, BIG i North.

Zawody w Bostonie będą już drugim Majorem, którego przygotowaniem zajmie się ELEAGUE. Pierwszy odbył się w styczniu 2016 roku. Wówczas – po bardzo wyrównanym finale – tytuł mistrzowski zdobyło Astralis. Srebrne medale zawisły na szyjach graczy Virtus.pro.

Daty regionalnych Minorów:

Azja: 26-29 października, Seul,
CIS: 26-29 października, Bukareszt,
Ameryka Północna i Południowa: 2-5 listopada, Toronto,
Europa: 2-5 listopada, Bukareszt

Ośmiu „pretendentów”, którzy dołączą do wyżej wspomnianych „legend”, wyłonią cztery Minory. Europejski turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Bukareszcie i potrwa od 2 do 5 listopada. Podczas ostatniego etapu eliminacyjnego zobaczymy ekipę Pawła ‘innocenta’ Mocka, która jeszcze w barwach PENTA Sports wziął udział w krakowskich mistrzostwach.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie