El. MŚ 2018: Kanonada Estonii! Asysta i kontuzja Vassiljeva

Piłkarze reprezentacji Estonii urządzili sobie prawdziwą kanonadę. W sobotnim meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 rozbili na wyjeździe Gibraltar 6:0. Kibiców Piasta Gliwice zmartwił jednak Konstantin Vassiljev, który zszedł w pierwszej połowie z powodu kontuzji.

Jeśli kibice reprezentacji Gibraltaru liczyli, że ich ulubieńcy sprawią niespodziankę i zdobędą swój pierwszy punkt w tych eliminacjach, to bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Goście otworzyli wynik już w 10. minucie, kiedy Vassiljev dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Simma Lutsa. Pomocnik Piasta Gliwice dziesięć minut później musiał jednak opuścić boisko z powodu kontuzji. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.

Pomimo straty jednego ze swoich liderów, Estończycy poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą gole strzelili Mattias Kait i Sergei Zenjov z Cracovii. W drugich 45 minutach goście dołożyli kolejne trzy trafienia. W roli głównej wystąpił tym razem Joonas Tamm. Piłkarz Flory Tallinn skompletował klasycznego hat-tricka w ciągu 25 minut! Były to jego pierwsze bramki w drużynie narodowej.

GIbraltar - Estonia 0:6  (0:3)
Bramki: Luts 10, Kait 30, Zenjov 38, Tamm 52, 66, 77

Gibraltar: Deren Ibrahim - Jean-Carlos Garcia, Roy Chipolina, Jason Pusey, Erin Barnett - Jayce Mascarenhas-Ilivero, Anthony Bardon - Liam Walker, Jamie Bosio (46. Jeremy Lopez), Anthony Hernandez - Jamie Coombes (Michael Yome)

Estonia: Mihkel Aksalu - Enar Jaager, Karol Mets, Ragnar Klavan - Taljo Teniste, Mattias Kait, Konstantin Vassiljev (20. Ilja Antonov), Artur Pikk - Sergei Zenjov (58. Henri Anier), Joonas Tamm, Siim Luts (66. Sergei Mosnikov)