El. MŚ 2018: Pewne zwycięstwo Meksyku, USA bliżej awansu

Piłkarze Stanów Zjednoczonych pewnie pokonali w Orlando Panamę 4:0 (3:0) i awansowali na trzecie miejsce w tabeli eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie CONCACAF. W innym spotkaniu pewny już awansu Meksyk wygrał z Trynidadem i Tobago 3:1 (0:0).

W poprzedniej kolejce zespół USA zaledwie zremisował z Hondurasem 1:1 i spadł na czwarte miejsce, które nie jest premiowane bezpośrednim awansem. Tym razem Amerykanie nie zawiedli. Po pierwszej połowie prowadzili już 3:0 po dwóch bramkach Jozy'ego Altidore'a (19, 42-karny) i Christiana Pulisica (8), a w 63. minucie wynik ustalił Bobby Shou Wood. Jeśli w ostatniej kolejce pokonają na wyjeździe najsłabszy w grupie Trynidad i Tobago - pojadą na mundial do Rosji.

W piątek piłkarze z karaibskiej wyspy nie sprostali Meksykanom, chociaż prowadzili po bramce Shaldona Winchestera. W ostatnich kilkunastu minutach gospodarze odpowiedzieli trafieniami Hirvinga Lozano, Javiera Hernandeza i Hectora Herrery, pozostając jedyną niepokonaną drużyną w grupie.

Kolejkę zakończy mecz Kostaryka - Honduras. Kostarykanom do awansu wystarczy zdobycie jednego punktu w dwóch ostatnich spotkaniach, natomiast ich rywale powinni w sobotę wygrać, żeby liczyć się jeszcze w walce o wyjazd do Rosji.

Ze strefy CONCACAF do mistrzostw świata bezpośrednio zakwalifikują się trzy zespoły. Czwarty zagra w barażu interkontynentalnym z zespołem z Azji.

Wyniki 9. kolejki:

Orlando. USA - Panama 4:0 (3:0)
  Bramki: Christian Pulisic (8), Jozy Altidore (19, 42-karny), Bobby Shou Wood (63)

San Luis Potosi. Meksyk - Trynidad i Tobago 3:1 (0:0)
  Bramki: dla Meksyku - Hirving Lozano (77), Javier Hernandez (87), Hector Herrera (90+3); dla
  Trynidadu i Tobago - Shaldon Winchester (65)

W sobotę: Kostaryka - Honduras.