El. MŚ 2018: Awans Egiptu

Piłkarze Egiptu pokonali w Aleksandrii Kongo 2:1 (0:0) i awansowali na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Są drugim, po Nigerii, zespołem ze strefy afrykańskiej, a 15. w ogóle, który jest już pewny udziału w tej imprezie.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 63. minucie pomocnik Liverpoolu Mohamed Salah. W 88. minucie wyrównał Arnold Bouka Moutou, ale w jednej z ostatnich akcji spotkania gola na wagę awansu, swojego drugiego tego wieczoru, uzyskał Salah z rzutu karnego.

Egipcjanie zgromadzili 12 punktów i przed ostatnią kolejką mają cztery przewagi nad drugą w tabeli grupy E Ugandą. Dalej sklasyfikowane są Ghana - 6 i Kongo - 1.

W decydującej fazie kwalifikacji w Afryce 20 zespołów jest podzielonych na pięć grup. Miejsce w turnieju finałowym uzyskują tylko zwycięzcy każdej z nich.

W niedzielę awans wywalczyła także reprezentacja Polski. Mistrzostwa w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku, a finał zaplanowano na 15 lipca.