El. MŚ 2018: Kane dał kolejne zwycięstwo Anglii

Anglia zakończyła eliminacje mistrzostw świata 2018 jako niepokonana. W swoim ostatnim meczu wygrała na wyjeździe Litwę 1:0. Selekcjoner Gareth Southgate potraktował to spotkanie jako okazję do eksperymentów.

Anglia zapewniła sobie awans w przedostatniej serii spotkań, wygrywając ze Słowenią 1:0. Bohaterem tego meczu był Harry Kane, który wpisał się na listę strzelców w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

W niedzielę "Synowie Albionu" zmierzyli się z Litwą, która bez względu na wynik zajęłaby piąte miejsce w grupie F. Gdy kibice spojrzeli na skład podopiecznych Southgate’a, przecierali oczy ze zdumienia. Selekcjoner dokonał siedmiu zmian, posyłając przy okazji do gry dwóch debiutantów Harry’ego Maguire’a i Harry’ego Winksa.

To jednak niezawodny Kane przesądził o wyniku. W pierwszej połowie rzut karny wywalczył Dele Alli, chwilę później do jedenastki podszedł najlepszy snajper reprezentacji Anglii i nie dał żadnych szans bramkarzowi. Chociaż goście dominowali przez całe 90 minut, to więcej goli już nie padło...

Litwa - Anglia 0:1 (0:1)

Bramka: Kane 27 (k)

Litwa: Ernestas Setkus – Vytautas Andriuskevicius, Edvinas Girdvainis, Arturas Zulpa, Linas Klimavicius, Valdemar Borovskij – Ovidijus Verbickas – Vykintas Slivka (90+2. Karolis Chvedukas), Arvydas Novikovas, Darvydas Sernas (76. Deivydas Matulevicius) – Fiodor Cernych

Anglia: Jack Butland – Michael Keane, John Stones, Harry Maguire – Kieran Tippier, Harry Winks, Jordan Henderson, Aaron Cresswell – Dele Alli (81. Jesse Lingard), Harry Kane, Marcus Rashford (72. Daniel Sturridge)