El. MŚ 2018: Remis Kazachstanu z Armenią

Piłkarze Kazachstanu zremisowali z Armenią 1:1 w meczu ostatniej kolejki grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018. Obie ekipy już wcześniej straciły szansę na awans.

Ostatni mecz obu ekip nie mógł już nic zmienić w tabeli grupy E. Kazachstan miał na koncie dwa punkty i zamykał stawkę, zaś Ormianie z sześcioma oczkami zajmowali piąte, przedostatnie miejsce w tabeli i oni również, nawet w przypadku zwycięstwa, nie mogli poprawić swej lokaty.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 7. minucie dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Marcos Pizzelli, bramkarz był jednak na posterunku. W 26. minucie podanie z głębi pola otrzymał Henrich Mychitarian i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem, otwierając wynik meczu. Jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla przyjezdnych mógł zdobyć Sargis Adamyan, nie zdołał jednak wykorzystać okazji.

Gospodarze  wyrównali w 62. minucie, gdy po dośrodkowaniu Romana Murtazajewa celnym strzałem głową popisał się Baurzan Turisbek. W ekipie Kazachstanu od 46. minuty wystąpił były piłkarz Korony Kielce Siergiej Chiżniczenko.

W pozostałych niedzielnych meczach grupy E Polska pokonała w Warszawie Czarnogórę 4:2, a Dania zremisowała w Kopenhadze z Rumunią 1:1. Polacy z pierwszej pozycji awansowali bezpośrednio na mundial, a Duńczycy zagrają w barażach.

Kazachstan - Armenia 1:1 (0:1)

Kazachstan: Dawid Loria - Dmitrij Miroszniczenko, Jurij Łogwinienko, Wiktor Dmitrienko, Jełdos Achmietow, Jerkebułan Tunggyszbajew (46-Siergiej Chiżniczenko) - Azat Nurgalijew, Aszkat Tagybergen, Maksat Bajżanow (75-Asłan Darabajew), Bauirżan Turysbek - Roman Murtazajew.

Armenia: Arsen Beglarjan - Howhannes Hambarcumjan, Artjom Mikaeljan (67-Gael Andonian), Warazdat Harojan, Gagik Daghbaszjan - Artem Simonjan, Henrich Mchitarjan, Artak Grigorjan, Marcos Pizzelli (70-Rusłan Korjan), Edgar Malakjan (60-Kamo Howhannisjan) - Sargis Adamjan.

Bramki: 0:1 Henrich Mchitarjan (26), 1:1 Henrich Mchitarjan (26).

Sędzia: Alexandru Tean (Mołdawia).