Wicemistrz olimpijski z Barcelony o walce z depresją: Ten mecz wygrałem w całości (WIDEO)

Piłka nożna

- Ten najtrudniejszy mecz w moim życiu wygrałem w całości. Na chwilę obecną jestem całkowicie uwolniony od tej choroby i to mój największy sukces. W ciężkiej walce jaką stoczyłem pomógł mi charakter, nieustępliwość i determinacja wypracowane na boisku - powiedział w Cafe Futbol srebrny medalista z Barcelony Aleksander Kłak.

Mateusz Borek: Jaki obecnie jest twój pogląd i podejście do piłki reprezentacyjnej, uważasz się za aktywnego jej obserwatora, czy raczej starasz się trzymać z boku?

Aleksander Kłak: Odciąłem się od piłki nożnej jako takiej. Po powrocie do Belgii, u schyłku kariery chciałem być trenerem bramkarzy i pracować z młodzieżą. Otrzymałem nawet propozycję dołączenia do sztabu szkoleniowego klubu w Antwerpii, jednak po głębszym namyśle zdecydowałem się ją odrzucić i pracować w zawodzie niezwiązanym z piłką.

Czy depresja na którą cierpiałeś była w jakiś sposób powiązana z piłką?

Nie, przyczyna tkwiła gdzie indziej. Był to efekt własnych słabości i niepowodzeń. Ten najtrudniejszy mecz w moim życiu wygrałem w całości. Na chwilę obecną jestem całkowicie uwolniony od tej choroby i to mój największy sukces. W ciężkiej walce jaką stoczyłem pomógł mi charakter, nieustępliwość i determinacja wypracowane na boisku.

Cały wywiad z Aleksandrem Kłakiem w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie