El. MŚ 2018: Skromne zwycięstwo Austriaków na pożegnanie

Reprezentacja Austrii skromnie wygrała z Mołdawią 1:0 w Kiszyniowie w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Louis Schaub. Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę, bowiem dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Artur Ionita. Oba zespoły tym spotkaniem zakończyły swoją przygodę z mistrzostwami świata.

Poprzednie starcie obu zespołów w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018 zakończyło się zwycięstwem Austriaków 2:0. Gospodarze podchodzili do rewanżu jako najsłabszy zespół grupy D. Podopieczni trenera Igora Dobrowolskiego z dorobkiem dwóch punktów zajmowali ostatnie, szóste miejsce. Smaku zwycięstwa nie zaznali od dziewięciu spotkań. Reprezentacja Austrii zgromadziła na swoim koncie dwanaście punktów, co dawało jej czwartą lokatę. W poprzednim meczu piłkarze Marcela Kollera sprawili niespodziankę i pokonali liderującą Serbię po ciekawym spotkaniu 3:2.

Pierwsze 45 minut nie przyniosło kibicom zgromadzonym na Stadionie Zimbru W Kiszyniowie zbyt wielu emocji. Pomimo znacznej przewagi Austriaków nie udało im się zdobyć żadnej bramki. W  55. minucie drugą żółtą, a w konsekwensji czerwoną kartkę oberzał pomocnik Mołdawii Artur Ionita. Gospodarze musieli więc radzić sobie w osłabieniu. Nieco ponad 10 minut później goście wykorzystali to i strzelili pierwszego, a zarazem jedynego gola. Z rzutu rożnego dośrodkował wprowadzony chwilę wcześniej Valentino Lazaro. W polu karnym zrobiło się zamieszanie, a do piłki doszedł Louis Schaub i wpakował ją do bramki.

Oba zespoły tym spotkaniem pożegnały się z przyszłorocznymi mistrzostwami świata w Rosji.

Mołdawia - Austria 0:1 (0:0)
Bramki: Louis Schaub

Mołdawia:  Ilie Cebanu - Vitalie Bordian, Vadim Bolohan (86 Vadim Paireli), Alexandru Epureanu, Artiom Rozgoniuc - Sergiu Platica (80 Vladimir Ambros), Artur Ionita, Eugeniu Cociuc, Gheorghe Anton, Vladislav Ivanov (70 Andrei Cojocari) - Radu Ginsari

Austria: Heinz Lindner - Moritz Bauer, Philipp Lienhart, Kevin Danso, Maximilian Wober - Louis Schaub, Florian Grillitsch, Florian Kainz (59 Valentino Lazaro), Julian Baumgartlinger, Marko Arnautovic (81 Philipp Schobesberger) - Guido Burgstaller (46 Marc Janko)

Żółte kartki: Artur Ionita , Eugeniu Cociuc, Vladislav Ivanov, Radu Ginsari - Julian Baumgartlinger
czerwona kartka: Artur Ionita (za 2 żółte)

Sędzia: Bart Vertenten (Belgia)