Rosyjskie media: "Mazurek Lewandowskiego"

Piłka nożna

Media rosyjskie komentując zwycięstwo z Czarnogórą i awans polskich piłkarzy do mistrzostw świata w 2018 roku podkreślają, że gwiazdą reprezentacji jest Robert Lewandowski. "Mazurek Lewandowskiego" - tytułuje relację portal Sport Express, nawiązując do polskiego hymnu.

"W XXI wieku Polska do pewnego momentu nie błyszczała na rozgrywkach międzynarodowych. Mistrzostwa świata w roku 2002 i 2006 zakończyły się dla niej już na etapie grupowym, a na mistrzostwa Europy zdołała dostać się po raz pierwszy w historii dopiero w 2008 roku" - pisze Sport Express. Zaznacza następnie, że "wszystko zmieniło się w 2013 roku", gdy trenerem reprezentacji został Adam Nawałka. "Jak się wydaje, biało-czerwoni mają trenera gotowego iść w ślady wielkich poprzedników z lat 70. i 80. (XX wieku - PAP)" - ocenia portal.

 

Jednak, jak podkreśla, najważniejsze jest to, że polska reprezentacja "ma swojego bohatera" - Roberta Lewandowskiego. "Polski hymn narodowy nosi tytuł Mazurek Dąbrowskiego; na mistrzostwach świata w 2018 roku zabrzmi Mazurek Lewandowskiego. Wiedząc, o kim mowa, można nie mieć wątpliwości - ten taniec reprezentacji będzie trwał długo" - prognozuje komentator Sport Expressu.

 

Jeden z czołowych rosyjskich portali informacyjnych Gazeta.ru podkreśla, że Lewandowski pobił rekord eliminacji mistrzostw świata strzelając 16 goli i wybija w tytule, że polski zawodnik "prześcignął (Cristiano) Ronaldo". Gazeta.ru zaznacza, że Polska zajęła pierwszą pozycję w grupie, co oznaczało "przekonujące wejście Polaków na rosyjski mundial".

 

Oceniając ogółem występy polskiej drużyny podczas eliminacji Gazeta.ru zaznacza, iż "obrona białych orłów czasami budziła rozczarowanie", bowiem nawet na meczach z takimi przeciwnikami, jak Kazachstan, Rumunia i Armenia nie udało się jej całkowicie ochronić bramki. "Jednak nie należy zbyt ganić podopiecznych Adama Nawałki za to, że postanowili grać według zasady brazylijskiej: +wbijecie nam tyle goli, ile zdołacie, a my wam - tyle, ile zechcemy" - podsumowuje Gazeta.ru. Zauważa, że "ta taktyka szczególnie spodobała się Lewandowskiemu".

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie