Zawodnik Orlando City S.C. poinformował, że wraz z zakończeniem sezonu jego kariera piłkarska dobiegnie końca. Kaka skarży się na problemy zdrowotne, które odbierają mu przyjemność z gry. - Nie czuję już radości z gry w piłkę, natomiast po każdym meczu czuję ból. Moje ciało nie radzi sobie z codziennymi treningami i meczami, mam 35 lat i duże problemy z regeneracją – powiedział dziennikowi ”Globoesporte”. Kontrakt zawodnika wygasa 31 grudnia, więc nie pozostało mu zbyt wiele czasu.

Brazylijczyk zdradził, że jego marzeniem jest kontynuowanie przygody z piłką nożną poprzez pracę trenera. Interesuje go współpraca z młodymi piłkarzami.

Kaka swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w klubie z Sao Paulo. Jego kariera nabrała rozpędu wraz z transferem do Milanu w 2003 roku. Z drużyną Carlo Ancelottiego zdobył nie tylko mistrzostwo kraju, ale także wygrał Ligę Mistrzów. Z włoch trafił do Realu Madryt. W Hiszpanii jednak już tak dobrze sobie nie radził. Nie potrafił wywalczyć sobie na stałe miejsca w pierwszej jedenastce. Duży wpływ miały na to również liczne kontuzje. Skłoniło go to do powrotu do poprzedniego klubu. Po roku trafił do MLS.

W 2002 roku Kaka zdobył z reprezentacją Brazylii mistrzostwo świata. Wielokrotnie otrzymywał nagrody indywidualne, m.in Złotą Piłkę i tytuł Piłkarza Roku FIFA za 2007 r.