Tenisista stołowy Jakub Dyjas wraca do gry

Inne
Tenisista stołowy Jakub Dyjas wraca do gry
fot. PAP

Ze względu na kłopoty zdrowotne tenisista stołowy Jakub Dyjas opuścił mecze w Lidze Mistrzów i Bundeslidze oraz zeszłotygodniowy ITTF Challenge w Częstochowie. Brązowy medalista ME 2016 poinformował, że już wznowił treningi i pod koniec października wraca do gry.

- Miałem zapalenie ścięgna dwugłowego ramienia. Mam nadzieję, że za około trzy tygodnie wszystko powinno być już dobrze i wrócę do występów w meczach i turniejach - powiedział Dyjas, który w poniedziałek 9 października skończył 22 lata.

Na inaugurację niemieckiej Bundesligi TTF Liebherr Ochsenhausen, jeszcze w składzie z polskim pingpongistą, przegrał z TTC RhoenSprudel Fulda-Maberzell 2:3. Później doznał dwóch porażek po 0:3, zaś na pocieszenie odniósł zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

- Nie jest to najlepszy okres dla mojego klubu, ale myślę, że podniesiemy się w najbliższych spotkaniach - dodał Dyjas, który być może wystąpi w Champions League 27 października z austriackim SPG Walter Wels i dzień później w niemieckiej ekstraklasie z 1. FC Saarbreccken-TT.

W ubiegłym roku Dyjas zdobył dwa medale mistrzostw Europy w Budapeszcie - srebrny w deblu z Danielem Górakiem i brązowy w singlu.

-Jeśli chodzi o zawody międzynarodowe, możliwy jest udział w listopadowym German Open, a potem w Szwecji. Daniela nie będzie w Niemczech, a jeszcze nie wiadomo, czy poleci do Skandynawii - przyznał olimpijczyk z Rio.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze