UFC w Gdańsku: Nowy rywal Helda! "Wyślę cię na emeryturę"

Sporty walki
UFC w Gdańsku: Nowy rywal Helda! "Wyślę cię na emeryturę"
fot. youtube.com

Piątego października dowiedzieliśmy się, że Teemu Packalen (8-2, 2 KO, 6 SUB) nie zmierzy się na gali UFC w Gdańsku z Marcinem Heldem (22-7, 4 KO, 12 SUB) z powodu kontuzji. Amerykańska organizacja znalazła jednak zastępstwo. Z Polakiem powalczy debiutant Nasrat Haqparast (8-1, 8 KO).

Czołowy polski zawodnik kategorii lekkiej znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż w największej organizacji MMA na świecie przegrał trzy walki: z Diego Sanchezem, Joe Lauzonem oraz Damirem Hadzovicem. Występ w Gdańsku jest dla niego ostatnią szansą na przekonanie włodarzy, że powinien kontynuować karierę właśnie w UFC.

 

Na gali UFC Fight Night 118 miał zmierzyć się z Packalenem, lecz Fin poinformował, że na skutek kontuzji kolana nie będzie w stanie wejść do oktagonu. Held nie został jednak zdjęty z rozpiski, a organizacja rozpoczęła poszukiwania zastępcy. Na nieco ponad tydzień przed galą wiemy już, że z Polakiem powalczy Haqparast.

 

Jest to jedna z większych nadziei niemieckiego MMA. Haqparast posiada afgańskie korzenie, a wszystkie zwycięstwa odniósł przez nokaut. Oczywiście z kimś takim jak Held jeszcze w swojej karierze nie walczył. Na co dzień trenuje w kanadyjskim Tristar.

 

- Dajcie mi szansę, a pokażę, jak dzieciak upokarza weterana. Z przyjemnością wyślę cię na emeryturę - napisał kilka dni temu na Twitterze do Polaka.

 

We wtorek organizacja UFC potwierdziła, że Haqparast zastąpi Packalena.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie