UFC w Gdańsku: Sterling gościem specjalnym!

Sporty walki
UFC w Gdańsku: Sterling gościem specjalnym!
fot. youtube.com

Jeden z najlepszych zawodników wagi koguciej na świecie pojawi się w Gdańsku! Chodzi o Aljamaina Sterlinga (14-,2 2 KO, 6 SUB), który co prawda nie znajdzie się w karcie walk, ale będzie jednym z gości specjalnych.

"Funk Master" jest aktualnie notowany na siódmym miejscu w kategorii koguciej, lecz jego ambicje sięgają znacznie wyżej. Po tym, jak pewnie pokonywał kolejne przeszkody w UFC wiele osób widziało go w walce o pas mistrzowski. Wtedy niespodziewanie przegrał niejednogłośnie na punkty z Bryanem Carawayem (21-7, 1 KO, 17 SUB). Później porażkę zafundował mu Raphael Assuncao (25-5, 3 KO, 10 SUB) i jego kariera nieco przystopowała.

 

Na ścieżkę zwycięstw wrócił w kwietniu tego roku po wypunktowaniu Augusto Mendesa (6-2, 1 KO, 4 SUB). Najważniejszą wygraną odniósł jednak na gali UFC 214 w lipcu, kiedy pokonał byłego mistrza wagi koguciej Renana Barao (34-5-1NC, 8 KO, 15 SUB). Na razie nie ma zaplanowanej kolejnej walki.

Organizacja UFC poinformowała, że Sterling pojawi się w Gdańsku i będzie jednym z gości specjalnych. Kolejni będą prezentowani w najbliższym czasie.

W walce wieczoru gali w Gdańsku wystąpi legendarny Donald Cerrone (32-9-1, 8 KO, 16 SUB), który zmierzy się z Darrenem Tillem (15-0-1, 9 KO, 2 SUB). Ponadto, w oktagonie zobaczymy Marcina Helda (22-7, 4 KO, 12 SUB), Karolinę Kowalkiewicz (10-2, 1 KO, 2 SUB) czy też Jana Błachowicza (19-7, 5 KO, 7 SUB).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie