Sytuacja jest o tyle oburzająca, że wszystko wydarzyło się podczas meczu 11-latków! Podczas meczu Pomezania Malbork - Rodła ojciec jednego z chłopców, a zarazem kibic tych drugich zaatakował trenera malborskiej ekipy. Uderzenie nastąpiło od tyłu, ale szkoleniowiec nie odniósł większych obrażeń.

 

 

- MOP Pomezania Malbork zdecydowanie potępia tego typu zachowania zarówno na treningach, jak i podczas meczów ligowych. Żadne wcześniejsze zachowania zarówno trenerów, jak i rodziców nie usprawiedliwiają czynnej napaści. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że doszło do tego podczas meczu 11-latków - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

 

Kluby coraz częściej starają się walczyć z rodzicami, którzy nierzadko nie potrafią się odpowiednio zachować. Przerośnięte ambicje ojców czy matek powodują, że młodzi piłkarze nie mogą skupić się na treningu czy też meczu. Na orlikach, czy też w klubach można spotkać się z akcją, która promuje kulturalne zachowanie na stadionach. Jak widać nie do wszystkich ona trafia.