Liga Mistrzów FIBA: Porażka Iberostaru, Ponitka punktował

Mateusz Ponitka zdobył 10 punktów dla Iberostaru Teneryfa w wyjazdowym meczu 1. kolejki grupy B Ligi Mistrzów FIBA z łotewskim BC Ventspils, który jego drużyna przegrała 72:73. Polak był trzecim strzelcem hiszpańskiego zespołu.

Ponitka rozpoczął spotkanie w wyjściowej piątce. Na parkiecie przebywał 29 minut. Trafił cztery z sześciu rzutów za dwa punkty i obydwa wolne, spudłował dwie próby z dystansu. Miał także cztery zbiórki, trzy asysty i stratę.

Najwięcej punktów dla Iberostaru zdobyli Amerykanin Mike Tobey – 20 i Argentyńczyk Nicolas Richotti – 14.

O zwycięstwie łotewskiego zespołu w tym wrównanym spotkaniu przesądził celny rzut na siedem sekund przed końcem czwartej kwarty środkowego Ronaldsa Zakisa, który był najlepszym strzelcem Ventspilsu – 14 pkt.