PlusLiga. Hain: Ten mecz musieliśmy wygrać

Siatkówka
PlusLiga. Hain: Ten mecz musieliśmy wygrać
fot. Cyfrasport

"Ten mecz musieliśmy wygrać" - powiedział po środowym, wyjazdowym spotkaniu z BBTS Bielsko-Biała środkowy siatkarskiej drużyny Cuprum Lubin Piotr Hain. Jego zespół wygrał wszystkie, cztery do tej pory rozegrane pojedynki w ekstraklasie, w środę 3:1.

"Strata punktu czy punktów w takim spotkaniu jak w Bielsku-Białej mogły być bardzo kosztowne na koniec sezonu. Cieszymy się więc z trzech punktów" - powiedział zawodnik.

 

Zastrzegł jednak, że pojedynek z bielską ekipą nie należał do najlżejszych.

 

"Chyba żaden zespół do tej pory łatwo nie wygrał z BBTS (ten trzy razy do tej pory przegrał 1:3). Naprawdę ma ten zespół czym straszyć" - dodał.

 

Przyznał, że jednym z podstawowych przyczyn porażki drużyny z Bielska-Białej był brak odpowiedniego przyjęcia: "Na pewno problemy z odpowiednią grą ma jeszcze Bartosz Janeczek, który przekwalifikował się z atakującego na przyjmującego. Większość drużyn grających z BBTS będzie miało taktykę, aby szukać słabych ogniw w ich przyjęciu. Jak jednak pokazał trzeci set my też mieliśmy problem w tym elemencie. Można powiedzieć, że dziś kto dobrze zagrywał ten wygrywał".

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze