Trener Adamka: On będzie mistrzem świata!

Sporty walki

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) po raz kolejny do walki przygotowuje się ze szkoleniowcem Gusem Currenem. Pod okiem amerykańskiego szkoleniowca tym razem trenuje również Adam Balski (10-0, 8 KO). - On będzie mistrzem świata - mówi Curren o swoim nowym podopiecznym.

Od początku października Tomasz Adamek rozpoczął przygotowania do walki z Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO). W Osadzie Śnieżka w Łomnicy przy współpracy ze sprawdzonym szkoleniowcem Gusem Currenem oraz trenerem od przygotowania fizycznego Jakubem Chyckim budują formę na galę, która już 18 listopada odbędzie się w Częstochowie.

W Łomnicy do kolejnego występu z "Góralem" umiejętności szlifuje także perspektywiczny i niepokonany na zawodowym ringu Adam Balski. Z postawy nowego podopiecznego wyraźnie zadowolony jest Curren, który już mianował 26-latka przyszłym mistrzem świata.

- Adam chłonie wiedzę, bardzo szybko się uczy. Ciężko trenuje każdego dnia i jest  wysportowany. Będzie mistrzem świata. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - powiedział amerykański szkoleniowiec.

Balski po zakończonych treningach przygląda się zajęciom, które odbywa Adamek. Takie jest zalecenie Currena, który twierdzi, że w ten sposób młody pięściarz złapie więcej "ogłady" na sali. Z obecności Balskiego zadowolony jest również były mistrz świata dwóch kategorii wagowych.

- Jest ciężko, ale dajemy radę. Jak patrzę na Tomka, który śmieje się po treningach, to dostaję zastrzyk dodatkowej motywacji - opowiada o współpracy Balski.Dla "Górala" występ na gali w Częstochowie będzie drugą walką w tym roku. W czerwcu pewnie wypunktował Solomona Haumono (24-4-2, 21 KO) na gali Polsat Boxing Night. Na tym samym wydarzeniu w przekonujący sposób pokonał Balski, dla której pojedynek 18 listopada będzie już czwartym starciem w 2017 roku.

Bilety na galę w Częstochowie dostępne na ebilet.pl.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie