Ranking reprezentacji z największymi szansami na medal MŚ. Polacy czarnym koniem?

Piłka nożna
Ranking reprezentacji z największymi szansami na medal MŚ. Polacy czarnym koniem?
fot. CyfraSport

Dziennikarze brytyjskiego "The Guardian" stworzyli subiektywny ranking reprezentacji, które wywalczyły już awans na mistrzostwa świata oceniając szanse na sukces każdej z nich. Polacy znaleźli się za elitarnym gronem, jednak pozostają w pierwszej dziesiątce.

Reprezentacja Polski w efektownym stylu przebrnęła przez eliminacje mistrzostw świata i na mundialu będzie losowana z pierwszego koszyka. To automatycznie sprawia, że zespół Adama Nawałki jest jednym z faworytów do awansu z grupy i powalczenia w fazie pucharowej.
 
Jak szanse Biało-Czerwonych oceniają dziennikarze z zagranicy? Mimo dopiero 23 reprezentacji w turnieju finałowym, "The Guardian" wziął pod lupę szansę każdej z reprezentacji na medal imprezy. Pierwszą trójkę stanowią reprezentacje Niemiec, Brazylii i Hiszpanii: to nasi zachodni sąsiedzi mają dysponować największym potencjałem i być wielkim faworytem do obrony mistrzostwa świata z 2014 roku.
 
1. Niemcy
2. Brazylia
3. Hiszpania
4. Francja
5. Belgia
6. Portugalia
7. Argentyna
8. Polska
9. Meksyk
10. Nigeria
11. Urugwaj
12. Islandia
13. Anglia
14. Egipt
15. Kolumbia
16. Serbia
17. Iran
18. Kostaryka
19. Japonia
20. Rosja
21. Arabia Saudyjska
22. Korea Południowa
23. Panama
 
Polacy znaleźli się na ósmym miejscu, ustępując największym światowym potęgom. Tuż za nią znaleźli się między innymi Meksyk, Nigeria, Urugwaj i Islandia. Dziwić może zwłaszcza dopiero trzynaste miejsce Anglików: to świadczy o tym, jak nisko swoją reprezentację cenią rodzimi dziennikarze. Jeszcze niżej znalazła się Kolumbia, która jeszcze niedawno była na podium rankingu FIFA oraz gospodarz Rosja.
 
"The Guardian" tłumaczy miejsce Polaków w ten sposób: "Gra zespołu Nawałki robi wrażenie: jest szybka i stanowcza. Polacy mogą być czarnym koniem turnieju i nie chodzi tylko o udział w ćwierćfinale. W trakcie eliminacji prezentowali wysoką i równą formę, jedyne potknięcie zaliczyli w Kopenhadze. Strzelanie wielu bramek nie stanowi dla nich problemu, mają też superstrzelca w postaci Roberta Lewandowskiego."
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie