Jurecki: Każdy mecz jest jak finał

Piłka ręczna
Jurecki: Każdy mecz jest jak finał
fot. Cyfrasport

W piątej kolejce Ligi Mistrzów piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zmierzą się we własnej hali z węgierskim Telekomem Veszprem. - W naszej grupie nie ma łatwych spotkań, każdy mecz jest jak finał – powiedział rozgrywający kieleckiej drużyny Michał Jurecki.

Mistrzowie Polski i Węgier zmierzą się ze sobą po raz pierwszy od pamiętnego finału LM w 2016 roku. Kielecka drużyna po dramatycznym spotkaniu pokonała wtedy najbliższego rywala po serii rzutów karnych.

- To były niezapomniane chwile, do których nasi kibice chętnie wracają. Chciałbym przeżyć jeszcze podobne spotkanie z taką euforią, która zapanowała wtedy po naszym zwycięstwie. Ale to było w ubiegłym roku, teraz przed nami kolejny mecz o punkty, a te są nam bardzo potrzebne – zaznaczył Jurecki, który przeciwko drużynie z Veszprem zagrał już w sezonie 2011/12. Kielczanie przegrali wtedy we własnej hali 25:29, by wygrać na Węgrzech 24:21.

- Od tego czasu oba zespoły bardzo się zmieniły. My trzykrotnie graliśmy w Final Four LM, a oni dwa razy. Oba kluby szły cały czas do przodu, aby dojść na sam szczyt. Węgrzy od wielu lat są już na topie, to uznana marka w Europie. Nasza drużyna była budowana może powoli, ale konsekwentnie. W poprzednich latach, kiedy z nimi graliśmy, to z reguły oni byli stawiani w roli faworyta. Jednak w niedzielę spotkają się dwa zespoły o podobnych umiejętnościach. O wyniku może zadecydować dyspozycja dnia – dodał popularny „Dzidziuś”.

Przed najbliższą konfrontacją w dużo lepszej sytuacji są mistrzowie Węgier, którzy z kompletem punktów przewodzą grupie „B”. Kielczanie do lidera tracą już pięć punktów. „Jeszcze przed sezonem mówiłem, że w naszej grupie nie ma łatwych spotkań. Poziom drużyn niesłychanie się wyrównał. Każdy mecz jest dla nas jak finał. Zagramy jednak u siebie, więc cel jest tylko jeden – zwycięstwo” – zapewnił rozgrywający VIVE.

Sławomir Szmal dodał, że silnym punktem rywali są bramkarze: Mirko Alilovic i Roland Mikler.

 

- Pierwszy z nich dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, potrafi zasłonić większą część bramki. Natomiast atutem Węgra jest szybkość. Obaj świetnie się uzupełniają. Musimy na nich uważać – ostrzegał bramkarz VIVE, który wierzy jednak, że to jego zespół będzie się cieszył po zakończeniu niedzielnej konfrontacji.

- Zagramy z jednym z głównych kandydatów do udziału w Final Four, ale my także o to walczymy. Straciliśmy już trochę punktów, więc ten mecz ma dla nas dodatkowe znaczenie. Przy wsparciu naszych kibiców powalczymy o zwycięstwo – zapewnił popularny „Kasa”.

W starciu z mistrzem Węgier VIVE zagra bez kontuzjowanych Deana Bombaca i Filipa Ivica. Na urazy narzekają też Alex Dujshebaev, Marko Mamic i Manuel Strlek, ale cała trójka powinno zagrać w najbliższym spotkaniu.

Niedzielny mecz LM między PGE VIVE a Telekomem Veszprem rozpocznie się w Kielcach o godz. 19.00.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze