Cel współpracy to wsparcie dziesiątek tysięcy rodzin, do których Szlachetna Paczka dociera już od 16 lat. Przekazuje im precyzyjną, konkretną i mądrą pomoc. W 12. i 13. kolejce Ekstraklasy na stadionach odbędzie się Zrzuta Narodowa. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w koszulkach LUBIĘ LUDZI będą kwestowali na rzecz Paczki przy wejściach na stadiony oraz w strefie gastronomicznej. 
 
Narodowa Zrzuta jest kolejnym krokiem kampanii Szlachetnej Paczki LUBIĘ LUDZI. Jak dotąd wsparli ją już m.in. Wojciech Szczęsny, Maja Włoszczowska, Tomek Majewski, Karol Kłos, Michał Pol i Krzysztof Stanowski, a także inni przedstawiciele świata sportu. 
 
- SZLACHETNA PACZKA zmienia Polskę na lepsze. Naszym celem nie jest jednak to, by pomagać coraz większej liczbie osób. My chcemy, by ludzie radzili sobie sami. By zarabiali więcej. By biedy w Polsce było coraz mniej. I tak się dzieje. SZLACHETNA PACZKA dokonuje rewolucji w mentalności Polaków, jest impulsem do zmiany. By wciąż zmieniać Polskę i docierać do ludzi z mądrą pomocą potrzebuję Twojej pomocy. Właśnie po to robimy NARODOWĄ ZRZUTĘ! – mówi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. 
 
Do Zrzuty można dołączyć również przez internet. Na stronie SZLACHETNEJ PACZKI każdy może wesprzeć inicjatywę, wpłacając dowolną kwotę.  
 
- Ekstraklasa włącza się w zbiórkę Szlachetnej Paczki trzeci rok z rzędu, ale po raz pierwszy na tak dużą skalę – mówi p.o. Prezesa Zarządu Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. - Każda tego typu pomoc dla potrzebujących, jaką może zaoferować Ekstraklasa, dowodzi jak wielkie serce ma środowisko piłkarskie. W tym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Wiosna przeprowadzamy zbiórkę na stadionach, ale mocno angażujemy się również na innych polach – wspieramy zrzutę we wszystkich naszych kanałach komunikacji oraz podczas transmisji z meczów 12. i 13 kolejki w Canal+ i w Eurosporcie – dodaje Animucki.
 
Specjalnie z okazji zbiórki Ekstraklasa wyprodukowała limitowaną kolekcję szalików piłkarskich, które będą do kupienia na aukcjach charytatywnych w serwisie Allegro. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.
 
- Wspólnie ze sportowcami, wspólnie z piłkarzami Ekstraklasy, pokażmy, że LUBIMY LUDZI, że jesteśmy JEDNĄ DRUŻYNĄ, że potrafimy się zjednoczyć we wspólnym celu poprzez finansowe wsparcie Szlachetnej Paczki – dodaje ks. Jacek Stryczek.