Sawik ze statuetką Grand Video Awards za "Debiut roku"

E-sport
Sawik ze statuetką Grand Video Awards za "Debiut roku"
fot. Maciej Sawicki

Maciej ‘sawik’ Sawicki i Łukasz Skalik zostali uhonorowani nagrodą Grand Video Awards w kategorii „Debiut roku”.

Choć materiał przygotowany przez Sawiciego i Skalika o esportowych domach treningowych nie wygrał z konkurencją w segmencie „gaming”, jurorzy docenili kanał GAMING LAB, przyznając mu miano najlepszego debiutanta roku. O tytuł ten walczyli twórcy, którzy swój profil na YouTube założyli od 16 września 2016 roku do 15 września 2017 roku. Oprócz statuetki esportowi twórcy otrzymali również nagrodę pieniężną w wysokości 4,000 złotych.

- To jest bardzo zabawna sytuacja, bo zawsze jak oglądasz takie gale, zastanawiasz się: „Czy oni dają wcześniej znać?”, żeby móc się przygotować i później udawać. Nie, w tym nie ma udawania, to jest pełne zaskoczenie. Ja się bardzo cieszę, bo w kategorii, w której nie dostałem nagrody, czyli „Gamingu”, mówię o takim bardzo małym kawałku, czyli esporcie, na którym od kilkunastu lat doskonale się bawię. I bardzo fajnie, że jest teraz czas, w którym ludzie zaczynają ten obszar doceniać i patrzeć na niego jak na coś wartościowego – mówił sawik po otrzymaniu statuetki.

 

W kategorii „Gaming” laureatem został natomiast Remigiusz ‘reZigiusz’ Wierzgoń doceniony za zrealizowanie filmu pt. „GTA V w REALU”.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie