Binkowski wraca na ring! Walka z Najmanem na PGE Narodowym

Sporty walki
Binkowski wraca na ring! Walka z Najmanem na PGE Narodowym
fot. CyfraSport

Podczas gali na PGE Narodowym w Warszawie 26 maja 2018 roku dojdzie do walki pomiędzy Marcinem Najmanem (15-4, 11 KO) i Arturem Binkowskim (16-5-3, 11 KO)! Po raz ostatni 42-latek pokazał się w ringu cztery lata temu, gdy przegrał z Michałem Cieślakiem. Jeszcze dłużej na sportowej emeryturze znajdował się Najman, który nie stoczył zawodowej walki bokserskiej od 2013 roku.

Słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi Binkowski ogłosił koniec kariery w 2014 roku. Większość swoich walk stoczył w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie; w Polsce występował tylko trzy razy. 42-latek pod koniec sierpnia wyzwał Najmana na pojedynek ("Jak dostanę dyszkę, możemy się napie..."), a ten ostatecznie przystał na propozycję.
 
"Wiemy dobrze, że boksować nie umiesz, ale walczyć potrafisz" - skutecznie prowokował Najmana "Polish Warrior".
 
Starcie ma się odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Weterani mają wrócić po czterech latach przerwy i stworzyć jedno z najciekawszych zestawień wieczoru organizowanego przez Najmana. W ostatnim występie były olimpijczyk przegrał przez techniczny nokaut z Michałem Cieślakiem. Najman po raz ostatni w ringu widziany był w listopadzie 2013 roku.
 
Wiele mówiło się, że na gali organizowanej przez Najmana może wystąpić nawet Artur Szpilka, jednak wydaje się, że były to tylko plotki. Pewny jest z kolei występ Rafała Jackiewicza, który ma w wyjątkowy sposób zakończyć karierę w sportach walki.
 

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie