Fani Arsenalu oburzeni zachowaniem zawodnika w momencie straty kluczowego gola

To nie był udany powrót do zmagań ligowych po przerwie reprezentacyjnej dla piłkarzy Arsenalu. "Kanonierzy" przegrali na wyjeździe z Watford 1:2, a zwycięskiego gola stracili w doliczonym czasie gry. Fani znaleźli już winnego, a jest nim Granit Xhaka.

Nic nie zapowiadało takiego scenariusza, bo Arsenal wyszedł na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a sam Xhaka zapisał asystę przy bramce Pera Mertesackera. Piłkarze Watford nie zagrażali bramce Petra Cecha zbyt często, więc Arsene Wenger mógł poczuć się zbyt pewnie zdecydowanie za wcześnie.

W drugiej połowie było jednak zupełnie inaczej, a gospodarze zawiesili poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Troy Deeney, a w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobył Tom Cleverley. I to właśnie to tego trafienia przyczepili się kibice Arsenalu. Widać bowiem, że Xhaka kompletnie odpuścił krycie Anglika, spokojnie stał przed polem karnym i... no właśnie. Trzymał się za nos? Po straconym golu zrobił tylko nerwowy ruch w kierunku bramki - to by było na tyle...