ME 2024: Lahm może pomóc Niemcom w zostaniu gospodarzem turnieju

Piłka nożna
ME 2024: Lahm może pomóc Niemcom w zostaniu gospodarzem turnieju
fot. PAP

Philipp Lahm może pomóc Niemcom w zostaniu gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku. Mistrz świata 2014 miałby zostać twarzą kampanii oraz ewentualnie ambasadorem turnieju - podał portal Sportbild.

Po raz ostatni duża piłkarska impreza odbyła się w Niemczech w 2006 roku - mistrzostwa świata.

Lahm, który latem zakończył w Bayernie Monachium karierę, dostał już pierwszą propozycję w tej sprawie. Na razie nie wiadomo, czy się zgodzi. Jeden z najlepszych defensorów na świecie mówił, że chce więcej czasu poświęcać rodzinie i dlatego nie angażował się dotychczas w żadne inicjatywy.

- Mam wielką nadzieję, że otrzymamy organizację Euro 2024. Za naszą kandydaturą stoją całe Niemcy. Przeżyć taką imprezę we własnym kraju to absolutny hit każdej kariery - skomentował selekcjoner reprezentacji Joachim Loew.

Mistrzostwa Europy tylko raz odbyły się w Niemczech - w 1988 roku. Wówczas gospodarze odpadli w półfinale, ale wtedy udział brało jedynie... osiem drużyn. Teraz 24. Kontrkandydatem do organizacji imprezy jest Turcja. Decyzja o tym, w którym kraju turniej się odbędzie, ma zapaść we wrześniu 2018.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze