Nowa wersja "Kilera"! W rolach głównych piłkarze ręczni (WIDEO)

Piłka ręczna
Nowa wersja "Kilera"! W rolach głównych piłkarze ręczni (WIDEO)
fot. PAP

17 października minęło 20 lat od premiery "Kilera" - jednego z największych hitów w historii polskiej kinematografii. Kultowy film jest bardzo popularny w kręgach sportowców, a trudnego zadania odtworzenia fragmentów dzieła Juliusza Machulskiego podjęli się piłkarze ręczni SPR Stali Mielec.

W oryginale z 1997 roku tytułową rolę "Kilera" - taksówkarza wplątanego przez przypadek (chociaż... kto powiedział, że to był przypadek?) w morderstwo Andrzeja G. "Gilotyny" zagrał Cezary Pazura. W filmie stworzonym przez szczypiornistów Stali kreację starał się odtworzyć skrzydłowy ekipy z Mielca Hubert Skuciński, którego w momencie premiery komedii... nie było jeszcze na świecie. I trzeba przyznać, że z roli wywiązał się bardzo dobrze.

Czym byłby jednak "Kiler" bez Komisarza Ryby, który pojawia się już na samym początku filmu. Trudne zadanie naśladowania Jerzego Stuhra przypadło obrotowemu Stali Piotrowi Krępie, który zaprezentował w siedmiominutowym wideo świetne umiejętności aktorskie. W filmie nie zabrakło również innych wyrazistych postaci - Siary i Wąskiego, w których wcielają się tym razem Adrian Wojkowski i Dawid Rusin.

Trzeba przyznać, że piłkarze ręczni z Mielca... mają rozmach!

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie