Boniek: Myślimy o organizacji młodzieżowych mistrzostw świata w 2019 r.

Piłka nożna
Boniek: Myślimy o organizacji młodzieżowych mistrzostw świata w 2019 r.
fot. PAP

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w czwartek podczas XVII Ogólnopolskiej Konferencji "Bezpieczny stadion" w Kielcach poinformował, że związek zastanawia się nad organizacją piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 w 2019 r.

- Mamy pewien projekt dotyczący 2019 roku, bo to będzie stulecie PZPN. Chcielibyśmy zobaczyć czy uda nam się wystartować w organizacji mistrzostw świata U-20 w Polsce - poinformował Boniek. Zaznaczył, że będzie w tej sprawie rozmawiał z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, ponieważ "w tym projekcie musi pomóc państwo polskie, rząd, samorządy i wiele innych czynników".

Według Bońka wstępną aplikację zgłosiły trzy kraje: Peru, Indie i Polska. - Chcielibyśmy zorganizować tę imprezę u nas, natomiast czy nam się to uda dowiemy się koło maja-czerwca następnego roku. Wtedy będzie ok. roku czasu na organizację tego wydarzenia - zaznaczył.

- Nobilitacja naszego narodu jest wielka, sport jest najlepszą i najtańszą dźwignią promocji każdego kraju - zaznaczył prezes PZPN.
- Wiemy doskonale ile dobrej roboty robią nasi sportowcy dla nas, dlatego wespół z ministerstwem sportu, rządem (…) powinniśmy zawsze starać się o to, żeby jak najczęściej gościły u nas wielkie imprezy, bo to pokazuje, że się rozwijamy - dodał.

Szef PZPN zwrócił również uwagę na poprawiającą się infrastrukturę piłkarską.

- 15-20 lat temu organizacja jakiejkolwiek imprezy piłkarskiej na terenie naszego kraju była niemożliwa, ponieważ nie mieliśmy infrastruktury. Dzisiaj rozwija się ona bardzo szybko i jesteśmy chyba krajem, który na przestrzeni ostatnich czterech, pięciu lat wybudował najwięcej stadionów piłkarskich – zauważył Boniek.

- Chcielibyśmy być graczem na europejskiej scenie, wiemy doskonale, że możemy organizować wielkie imprezy, bo nas na to stać – podsumował.

Prezes PZPN bierze udział w XVII Ogólnopolskiej Konferencji "Bezpieczny stadion", która odbywa się w Kielcach. Wydarzenie, w którym co roku uczestniczy około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczanie imprez sportowych, organizowane jest od 2001 r.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze