Nowa forma rozrywki reprezentacji Polski na zgrupowaniach?

Piłka nożna

Rowery, wspinaczka, tunele aerodynamiczne. Piłkarze reprezentacji Polski aktywnie spędzają czas poza treningami z piłką, ale jak zdradza Tomasz Iwan, niedługo mogą zacząć skakać z wykorzystaniem liny bungee!

Nową, popularną formą sportu indoor staje się bungee fitness. Wbrew pozorom nie ma jednak wiele wspólnego ze skakaniem z dużych wysokości. Podobna jest tylko lina, która w tej formie fitnessu jest kluczowa.

 

Bungee zainteresował się sam dyrektor reprezentacji Polski, Tomasz Iwan, który nie wyklucza, że będzie to kolejna forma zaktywizowania piłkarzy Adama Nawałki.

 

- Już rozmawiałem na ten temat z selekcjonerem. Nie wykluczone, że będziemy również chcieli spróbować tej formy fitnessu. Myślę, że to sprawdzi się znakomicie również w przypadku piłkarzy - powiedział Iwan.

 

Jak zdradza prekursorka bungee w Polsce Natalia Jakuła, nie jest to wcale tak łatwa forma ruchu, na jaką wygląda.

 

- Wygląda to bardzo lekko, natomiast jest to intensywny trening. Spala się bardzo duża kalorii i umacnia gorset mięśniowy, czyli kręgosłup, brzuch. Świetnie działa też na łydki i generalnie na całe ciało - uważa instruktorka.

KJ, Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie