Sporting Lizbona organizuje zbiórkę dla ofiar pożarów

Piłka nożna
Sporting Lizbona organizuje zbiórkę dla ofiar pożarów
fot. PAP/EPA

Sporting Lizbona zachęca swoich kibiców, aby na mecze hokeja, siatkówki, futsalu i piłki nożnej w najbliższy weekend przynosili żywność i napoje dla ofiar pożarów w Portugalii oraz walczących z tym żywiołem strażaków.

"Przygotuj się, aby w ten weekend wesprzeć klub i pokazać solidarność rodziny Sportingu. Organizujemy serię akcji pomocy strażakom i osobom poszkodowanym w pożarach, które w ostatnich dniach szaleją w kraju" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

W pobliżu obiektów sportowych, na których swoje mecze rozgrywają drużyny Sportingu rywalizujące w różnych dyscyplinach, stworzono miejsca zbiórki. Kibiców poproszono o przynoszenie wody, mleka, świeżych owoców, batonów, ryżu, makaronu, konserw i krakersów.

"Nawet jeśli twój wkład będzie tylko symboliczny, pokaże siłę jedności Sportingu w niesieniu pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują, w chwili, gdy wielu z nich straciło dorobek całego życia" - napisano.

W sobotę w hali Joao Rocha odbędą się mecze hokeja na lodzie z Infante Sagres i siatkówki z SC Caldas. Dzień później w tym samym miejscu Sporting powalczy z Desportivo das Aves w futsalu, a na stadionie Jose Alvalade piłkarze podejmą GD Chaves w dziewiątej kolejce portugalskiej ekstraklasy.

Bieżący rok jest rekordowy pod względem liczby ofiar pożarów w tym kraju. Zginęło ponad 90 osób, a 350 zostało rannych. Tylko od niedzieli śmierć z powodu żywiołu poniosło 37 osób.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie