Priorytetem Barcelony na styczeń jest pozbycie się kilku piłkarzy, by w ich miejsce mogli przyjść tacy, którzy dadzą więcej drużynie. Na razie mówi się o trójce: Arda Turan, Paco Alcacer oraz Rafinha. Ci piłkarze mają na początku 2018 roku pożegnać się z Camp Nou.

Klub ma podjąć rozmowy z każdym z poszczególnych zawodników. Turan w tym roku w barwach "Blaugrany" jeszcze nie wystąpił, a jego wartość w ostatnim czasie bardzo spadła. Barcelona chciałaby dostać za Turka około 20 milionów euro.

Kolejny z tej trójki, Alcacer nie jest brany pod uwagę przed Valverde. Hiszpanem zainteresowane jest już podobno Lille, w grę wchodzi także wypożyczenie. Rafinha zaś cały czas leczy kontuzje i będzie mógł wrócić na boisko dopiero za trzy miesiące. Dla piłkarza, który i tak grał praktycznie same "ogony" powrót do zespołu będzie bardzo trudny.

Pozostaje pytanie, kto znajdzie się na liście życzeń wicemistrzów Hiszpanii. Ostatnio mówiło się, że Barcelona zainteresowana jest dwoma gwiazdami z Tottenhamu, Harrym Kane'em oraz Christianem Eriksenem.