Polscy gracze w obronie Patitka

Inne
Polscy gracze w obronie Patitka

Organizatorzy World Electronic Sports Games zdyskwalifikowali Venatores z udziału w europejskich finałach turnieju. Powodem było zlokalizowanie starego konta Patryka ‘patitka’ Fabrowskiego, na które nałożono blokadę VAC. Polska scena stanęła w obronie zawodnika.

Sposób, w jaki wykluczono Venatores z udziału w rozgrywkach budzi wiele wątpliwości. Bo choć osoby decyzyjne w WESG doszukały się zbanowanego konta Patitka sprzed lat, VALVE – producent Coutner-Strike’a: Global Offensive – nie potwierdziło jeszcze powyższych spekulacji. Wobec braku dowodów i wielu nieścisłości w obronie młodego, zaledwie osiemnastoletniego zawodnika stanęli reprezentanci polskich zespołów – również tych, które brały udział w kwalifikacjach do WESG 2017. Głos zabrali m.in. Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek i Mariusz ‘Loord’ Cybulski – kolejno gracz i trener Team Kinguin, Sebastian ‘NEEX’ Trela – były zawodnik Izako Boars, a także sami reprezentanci „Myśliwych”.

 

Nie jestem zwolennikiem dram, ale w tym wypadku muszę się wypowiedzieć. Sytuacja z wykluczeniem Venatores to dno i 50 metrów mułu. Szkoda chłopaków, bo zasłużyli na tego slota. Ktoś tutaj zabija chęć do grania młodym zawodnikom, którzy niczemu nie są winni. Tragedia – napisał na Facebooku Cybulski. SZPERO i NEEX są zresztą podobnego zdania:

 
Bezpośrednio na temat afery wypowiedzieli się także reprezentanci Venatores.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze