AGO Gaming i Virtus.pro polską reprezentacją na WESG

E-sport
AGO Gaming i Virtus.pro polską reprezentacją na WESG
fot. HLTV.org

AGO Gaming i Virtus.pro – po dniu pełnym zamieszania to te zespoły ostatecznie będą reprezentować Polskę podczas europejskich finałów World Electronic Sports Games 2017 w Barcelonie.

Pierwszą formacją, która pomyślnie przebrnęła przez polskie kwalifikacje, odprawiając z kwitkiem m.in. PRIDE i Virtus.pro, było Venatores. Nagle esportowy świat obiegła jednak informacja o tym, że „Myśliwi” zostali zdyskwalifikowani z zawodów przez zablokowane VAC banem konto, które kilka lat temu rzekomo należało do Patryka ‘Patitka’ Fabrowskiego. Choć VALVE nie potwierdziło wiarygodności dowodów, organizatorzy rozgrywek stwierdzili, że do gry o slota powrócą zespoły wyeliminowane wcześniej przez Venatores. Ostatecznie – po pełnym emocji pojedynku – bilet do Hiszpanii wywalczyło Virtus.pro. „Złota piątka” ograła „Orzełki” z PRIDE 2:1.

Drugie miejsce przypadło natomiast AGO Gaming. „Aniołki” w ostatecznej konfrontacji stanęli naprzeciw tomorrow.gg. Bój o awans nie należał do jednostronnych. Szala zwycięstwa regularnie przechylała się z jednej strony na drugą. Spółka Dominika ‘GruBego’ Świderskiego okazała się jednak bardziej przygotowana na większej ilości map. Wygrała 2:1.

Europejskie kwalifikacje WESG 2017 odbywać się będą od 22 do 26 listopada w Barcelonie. W puli nagród – oprócz niemal $100,000 – znalazło się dwanaście biletów do Chin na światowe finały World Electronic Sports Games.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie