Gala w Wieliczce: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
Gala w Wieliczce: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. PAP

Pokazy laserowe, muzyka na żywo oraz zabytkowe wnętrze, znajdującej się 125 metrów pod ziemią, tężni solankowej "Warszawa". W takiej unikatowej scenerii przyjdzie walczyć zawodnikom podczas Gali w Wieliczce, gdzie w walce wieczoru rękawice skrzyżują, wracający po przerwie, Michał Cieślak (14-0, 10 KO) oraz Ivica Bacurin (28-12-1, 17 KO). Transmisja gali w Wieliczce od godziny 19.15 w Polsacie Sport Fight oraz od godziny 20.00 w Polsacie Sport.

Podczas Gali w Wieliczce, po dziesięciomiesięcznej przerwie do ringu wróci Cieślak, którego przeciwnikiem będzie Chorwat Bacurin. Zastój w karierze boksera spowodowany był wykryciem w jego organizmie Oxandrolonu i Mesterolonu. Pierwotnie kara za stosowanie niedozwolonych środków miała trwać 24 miesiące, jednak ostatecznie skrócono ją do roku, dzięki czemu utalentowany bokser będzie mógł wystąpić w Wieliczce. Na decyzję komisji Polskiego Związku Boksu Zawodowego mogła mieć wpływ skrucha, jaką wyraził po dopingowej wpadce sam zainteresowany.

- Najgłupsze w tym wszystkim było to, że ten doping w niczym mi nie pomagał, ale środek był na liście zabronionych i to było powodem dyskwalifikacji. Nie ukrywam, że było ciężko przez ostatnie miesiące, część osób ze mną została, inni odeszli, ale to też było doświadczenie na przyszłość. Ale życie pędzi dalej, musiałem dać sobie radę. Miałem 15 lat, kiedy zmarł mój tata i musiałem wziąć na swoje barki ciężar utrzymania rodziny. Jestem nauczony radzić sobie z kłopotami. Wiem, że drugi raz takiej głupoty nie zrobię, bo to będzie koniec kariery sportowej. Zobowiązałem się na piśmie, że po każdej walce do 31 grudnia 2018 będę badany, a jeśli wynik znów byłby pozytywny, to kara będzie dożywotnia - powiedział Cieślak.

Prawdziwą atrakcją dla miłośników sportów walki będzie z pewnością pojedynek na zasadach MMA, pomiędzy mistrzem olimpijskim w ciężarach Szymonem Kołeckim (2-0, 2 KO) a Łukaszem Łysoniewskim (0-2, 1 NC). Czy Kołecki podtrzyma trwającą od debiutu udaną passę i zgarnie trzeci skalp z rzędu?

Wyniki ważenia przed galą w Wieliczce:

Michał Cieślak (101,6 kg) - Ivica Bacurin (97 kg)
Szymon Kołecki (101,7 kg) - Łukasz Łysoniewski (101,7 kg), walka w formule MMA
Dariusz Sęk (79,5 kg) - Francis Cheka (76,9 kg)
Marek Jędrzejewski (61,1 kg) - Giorgi Abuladze *
Sergiej Werwejko (111,6 kg) - Laszlo Fekete (101 kg)
Kamil Gardzielik (74,3 kg) - Leopold Krzeszewski (75 kg)

Transmisja gali w Wieliczce od godziny 19.15 w Polsacie Sport Fight oraz od godziny 20.00 w Polsacie Sport. Komentują Andrzej Kostyra i Maciej Miszkiń.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie