Remis w hicie Ligue 1! Neymar wyrzucony z boiska

W 10. kolejce Ligue 1 Paris Saint Germain zremisowało na wyjeździe z Marsylią 2:2. Czerwoną kartkę otrzymał Neymar, Brazylijczyk został też obrzucony przedmiotami z trybun.

Mimo plotek o konfliktach w szatni, paryżanie pozostają niepokonani od 12 spotkań. Znajdują się na szczycie tabeli Ligue 1 oraz przewodzą grupie B w Lidze Mistrzów. Marsylia zajmuje w lidze trzecie miejsce, a w ostatni czwartek pokonała u siebie Guimaraes (2:1) w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy.

Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Luiz Gustavo. Brazylijczyk posłał mocny strzał z ok. 25 metrów, piłka otarła się jeszcze o Verattiego, co zmyliło interweniującego Areolę. Jeszcze przed przerwą, bramkę wyrównującą zdobył Neymar. Gwiazdor PSG wykorzystał świetne podanie Adriena Rabiot.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. W 66. minucie spotkania Konstantinosa Mitroglou zmienił Clinton N'Jie i to własnie on posłał zabójcze podanie do Floriana Thauvina, które ten zamienił na gola. Przy stanie 2:1 dla gospodarzy nerwy puściły Neymarowi. Brazylijczyk za dyskusję z sędzią otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry PSG uratował Edinson Cavani. Urugwajczyk perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego, wyrównując tym samym wynik.

Marsylia - PSG  2:2 (1:1)
Bramki: Luiz Gustavo 16, Thauvin 78  - Neymar 33, Cavani 90+3

PSG: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa - Thiago Motta (69. Julian Draxler), Marco Verratti, Adrien Rabiot - Kylian Mbappe (80. Angel Di Maria), Edinson Cavani, Neymar

Marsylia: Steve Mandanda - Hiroki Sakai, Adil Rami, Rolando, Jordan Amavi - Andre-Frank Zambo Anguissa, Luiz Gustavo - Florian Thauvin (83. Bouna Sarr), Dimitri Payet (76. Morgan Sanson), Lucas Ocampos - Konstantinos Mitroglou (66. Clinton N'Jie)