Tottenham z najwyższą frekwencją w historii Premier League!

Piłka nożna
Tottenham z najwyższą frekwencją w historii Premier League!
fot. PAP/EPA

Tottenham Hotspur ustalił w niedzielę rekord frekwencji w Premier League. Na mecz z Liverpoolem Wembley zapełniło aż 80 827 kibiców. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2007 roku.

Drugi najlepszy wynik w Premier League należy do Manchesteru United, który 31 marca 2007 roku przyciągnął na trybuny Old Trafford 76 098 kibiców. "Czerwone Diabły" pokonały wtedy Blackburn Rovers 4:1. Dokładnie takim samym wynikiem na murawie skończyło się niedzielne starcie Tottenhamu z Liverpoolem, ale na trybunach londyńczycy zgromadzili o ponad cztery tysiące więcej fanów niż zespół z Manchesteru.

Wembley, na którym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Anglii, może pomieścić aż 90 tysięcy kibiców. Tottenham gra na tym obiekcie, bowiem ich własny stadion White Hart Lane został rozebrany, a na jego gruzach powstaje nowa ultranowoczesna arena, która jednak pomieści "tylko" 61,5 tysięca kibiców. Może więc póki czas warto pomyśleć o powiększeniu trybun? Wszak na zeszłorocznym meczu Spurs z Bayerem Leverkusen w Lidze Mistrzów pojawiło się... 85 512 fanów.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie