Niemcy chcą ukraść wielki polski talent! Młody bramkarz kadry otrzymał powołanie

Piłka nożna
Niemcy chcą ukraść wielki polski talent! Młody bramkarz kadry otrzymał powołanie
fot. Facebook

Marcel Lotka jest reprezentantem Polski do lat 17, a kilka miesięcy temu trafił do Bayeru Leverkusen. Tam 16-latek ma zostać oszlifowany, a w przyszłości być jednym z najlepszych bramkarzy Bundesligi. Przyszłością zawodnika zainteresowała się niemiecka federacja, która - mimo występów w młodzieżowych zespołach Biało-Czerwonych - wysłała mu powołanie.

Lotka urodził się w Niemczech, jednak od najmłodszych lat związany jest z reprezentacją Polski. Zawodnik z rocznika 2001 kilka miesięcy temu zmienił barwy z Rot Weiss Essen, a po zaciętej batalii o jego podpis został zawodnikiem Bayeru Leverkusen. Aptekarze wygrali wyścig z Schalke 04 i Borussią Moenchengladbach.

W ostatnich tygodniach bronił barw reprezentacji Polski do lat 17 podczas el. ME, gdzie jego zespół wygrał z gospodarzem - Cyprem 1:0, San Marino 8:0 i zremisował ze Szwecją 1:1.

Wszystko wskazuje na to, że rozwijający znakomitą siatkę szkolenia młodzieży Niemcy tym razem się nie popisali, bo przespali wielki talent bramkarski. Gdy zdali sobie sprawę z błędu, może być już za późno - DFB wysłało do zawodnika powołanie na zgrupowanie niemieckiej kadry U17 w Kamen, jednak według informacji "Super Expressu" zawodnik prawdopodobnie odmówi, bowiem dawno temu zdecydował się na występy dla Polski i zdążył już zżyć się z obecnym zespołem.

 

Innymi utalentowanymi bramkarzami występującymi w młodzieżowych reprezentacjach Polski są między innymi Kamil Grabara (Liverpool FC) i Marcin Bułka (Chelsea FC).

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie