Bieg Niepodległości w Warszawie: Limit 18 tys. osób bliski wyczerpania

Inne
Bieg Niepodległości w Warszawie: Limit 18 tys. osób bliski wyczerpania
fot. PAP

Zwiększony w tym roku z 15 do 18 tys. limit miejsc startowych na 29. Bieg Niepodległości w Warszawie jest bliski wyczerpania - poinformowali organizatorzy zawodów, które odbędą się 11 listopada na 10-kilometrowej trasie prowadzącej m.in. aleją Niepodległości.

Z roku na rok wzrasta frekwencja w tych zawodach. W 2010 dystans 10 km pokonało blisko sześć tysięcy osób, a w minionym dwa razy tyle.

 

"Przygotowaliśmy rekordową liczbę pakietów 18 tysięcy. Dotychczas zarejestrowało się 17 900 osób, a 16 500 dokonało już opłaty. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników i aby nie zakorkowała się meta, start odbywać się będzie w sześciu strefach i potrwa prawie godzinę. Z pewnością nie wszystkie osoby stawią się 11 listopada, bo zawsze zdarzają się jakieś przypadki losowe, ale i tak liczba chętnych do udziału w imprezie jest imponująca" - powiedział na środowej konferencji prasowej Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

 

Forpocztą przed kilkunastotysięczną rzeszą uczestników biegu na 10 km będą o godz. 10.30 dzieci i młodzież. Dzięki wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki do stolicy przyjedzie stu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych noszących imię Józefa Piłsudskiego z siedmiu województw i 12 miejscowości: Częstochowa, Dubeczno, Gorzkowice, Kraków, Małkinia Górna, Mełgiew, Niedrzwica Duża, Podhorce, Siemonia, Sierakowice, Wartkowice i Suwałki. Ponadto w Mili Niepodległości (1918 m) wystartuje młodzież ze szkół warszawskich.

 

Tak jak w minionych latach dominować będą barwy biało-czerwone. W takich kolorach koszulek uczestnicy zawodów, które rozpoczną się o godz. 11.11, będą pokonywali trasę dla upamiętnienia 99. rocznicy odzyskania niepodległości narodowej w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Prowadzić ona będzie Aleją Jana Pawła II oraz Niepodległości, od ulicy Stawki do Rakowieckiej, gdzie znajduje się półmetek i tam nastąpi nawrót.

 

Także w wielu miejscowościach, od Bałtyku do Tatr, zorganizowane zostaną 11 listopada imprezy biegowe (ponad 70), m.in. w Gdyni, Goleniowie, Górze k. Leszna, Krakowie, Lublinie, Luboniu, Łodzi, Malborku, Oświęcimiu, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rzeszowie, Stalowej Woli, Słupsku, Turku, Wrocławiu, Żaganiu, Zakopanem.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze