Carabao Cup: Tottenham przegrał wygrany mecz! Awans Chelsea

Tottenham prowadził do przerwy już 2:0 z West Ham United, a mimo to przegrał 2:3 i odpadł z Carabao Cup. W ćwierćfinale zameldowała się za to Chelsea.

W środę poznaliśmy dwóch ostatnich ćwierćfinalistów Carabao Cup, czyli Pucharu Ligi Angielskiej. W pierwszym meczu niespodzianki nie było: Chelsea skromnie ograła Everton. Mistrzowie kraju pewnie ograli u siebie Everton, nawet mimo rezerwowego składu. W pierwszej jedenastce oglądaliśmy m.in. Charly'ego Musondę, debiutującego Danny'ego Drinkwatera czy też 17-letniego Ethana Ampadu, który jest pierwszym zawodnikiem urodzonym po 2000 roku w historii klubu mogącym poszczycić się występem od pierwszej minuty.

Gola strzelił jednak bardziej doświadczony zawodnik - piękne dośrodkowanie Musondy wykorzystał Antonio Ruediger. Po przerwie to jednak goście byli bliżej bramki - w poprzeczkę trafił Tom Davies - ale to Chelsea podwyższyła wynik. Po kombinacyjnej akcji Cesca Fabregasa z Willianem do siatki trafił ten drugi. Kilkadziesiąt sekund później nadzieję Evertonowi przywrócił Dominic Calvert-Lewin, ale na więcej nie starczyło już czasu.

Mnóstwo działo się na Wembley, gdzie Tottenham po bramkach Moussy Sissoko i Dele Alliego prowadził do przerwy z West Ham United 2:0. Później jednak gospodarze zaczęli popełniać błędy w obronie, co skrzętnie wykorzystali goście. Dwa gole strzelił Andre Ayew, a jednego dołożył Angelo Ogbonna. Niespodzianka stała się faktem.

Chelsea - Everton 2:1 (1:0)

Bramki: Ruediger 26, Willian 90+3 - Calvert-Lewin 90+4.

Tottenham - West Ham United 2:3 (2:0)
Bramki: Sissoko 6, Alli 37 - Ayew 55, 60, Ogbonna 70.