Słynny grecki judoka wraca ze sportowej emerytury

Sporty walki
Słynny grecki judoka wraca ze sportowej emerytury
fot. PAP

Słynny grecki judoka Ilias Iliadis postanowił wrócić ze sportowej emerytury i wystąpić w mistrzostwach świata open w Maroku (11-12 listopada). Zakończenie kariery ogłosił po nieudanym występie w igrzyskach w Rio de Janeiro.

Mistrz olimpijski z Aten i trzykrotny mistrz globu w ostatnich miesiącach nie startował w reprezentacji Grecji, a jedynie sporadycznie w klubowych zawodach drużynowych. Uczestniczył w specjalnych seminariach i treningach, m.in. w styczniu w Warszawie.

 

Pochodzący z Gruzji 30-letni Iliadis największe sukcesy odnosił w kategoriach 81 i 90 kg, choć zdarzało się, że rywalizował w wadze 100 kg. W Marakeszu spotka się z zawodnikami ważącymi kilkadziesiąt kilogramów więcej. Faworytem zawodów będzie dwukrotny mistrz olimpijski i dziewięciokrotny mistrz globu Francuz Teddy Riner.

 

W afrykańskim turnieju kusząca jest pula nagród wynosząca 500 tysięcy dolarów. Złoci medaliści wśród kobiet i mężczyzn otrzymają po 80 tys., a ich trenerzy po 20 tys. Pokonani w finałach odpowiednio 40 tys. (szkoleniowcy 10 tys.), a brązowi medaliści 20 tys. (5 tys.).

 

MŚ open nie były rozgrywane od 2011 roku. Zwyciężyli Chinka Wen Tong i Uzbek Abdullo Tangijew.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze