Sprawy budżetowe głównym tematem obrad PZPN

Piłka nożna
Sprawy budżetowe głównym tematem obrad PZPN
fot. Cyfra Sport

W czwartek w Warszawie odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze PZPN. Zapowiada się jeden ze spokojniejszych zjazdów w ostatnich latach. Głównymi punktami będzie głosowanie nad sprawami finansowymi za poprzedni okres i zatwierdzenie budżetu na 2018 rok.

Podczas poprzedniego zjazdu (w październiku 2016 roku) delegaci Polskiego Związku Piłki Nożnej spotykali się w Warszawie m.in. po to, żeby wybrać władze, z prezesem federacji na czele. Pełniący to stanowisko od 2012 roku Zbigniew Boniek został wybrany na kolejną czteroletnią kadencję.

 

Przed najbliższymi obradami w jednym ze stołecznych hoteli nie należy spodziewać się emocji. Zjazd ma tylko kilka głównych punktów, w większości związanych z budżetem. Pozostałe to tradycyjnie m.in. wystąpienie szefa PZPN, wybór różnych komisji na zjazd oraz dyskusja z udziałem delegatów i gości. Znajdzie się również czas na przypomnienie zebranym na sali zwycięskich dla reprezentacji Polski eliminacji do mistrzostw świata 2018.

 

"Mamy w programie, co jest wymagane prawem, uchwalenie sprawozdania finansowego za 2016 rok i wybór firmy audytorskiej w celu zbadania sprawozdania finansowego za 2017, a także głosowanie nad preliminarzem budżetowym na 2018 rok. To trzy główne punkty obrad" - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Jak przyznał, nie są przewidziane zmiany w statucie (to nie jest zjazd statutowy).

 

"Z ważniejszych punktów wspomniałbym jeszcze o sprawozdaniu zarządu PZPN za okres od 29 października 2016 do 31 sierpnia 2017, a także o sprawozdaniu komisji rewizyjnej" - dodał.

 

W głosowaniach może wziąć udział 118 delegatów, choć trudno spodziewać się kompletu.

 

Czwartkowy zjazd rozpocznie się najwcześniej o godz. 10.30, ale możliwy jest również drugi termin - 11.00.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie