WTA Finals: Wozniacki wygrała z liderką światowego rankingu

Rozstawiona z "szóstką" tenisistka Caroline Wozniacki rozgromiła liderkę światowego rankingu Rumunkę Simonę Halep 6:0, 6:2 w środowym meczu Grupy Czerwonej turnieju WTA Finals. Dunka polskiego pochodzenia jest już o krok od awansu do półfinału.

Nikt nie spodziewał się, że Wozniacki tak szybko upora się z Halep. Odniesienie efektownego zwycięstwa zajęło jej 63 minuty. Dunka prezentowała się bardzo dobrze, była waleczna i grała mądrze. Z kolei Rumunka, która przegrała pierwsze siedem gemów, była zachowawcza i oddała inicjatywę. W trakcie pierwszego seta, gdy szybko powiększało się prowadzenie przeciwniczki, z niedowierzaniem kręciła głową. Pod koniec tej odsłony pojawił się u niej trener Darren Cahill, który zachęcał ją do bardziej ofensywnej gry, ale jego sfrustrowana podopieczna nie była w stanie nic z tym zrobić.

Był to szósty pojedynek tych zawodniczek. Po raz czwarty lepsza była Wozniacki.

Dwa dni wcześniej pokonała ona Jelinę Switolinę 6:2, 6:0. Jeszcze w środę może się okazać, że Woźniacki wystąpi w półfinale - wystarczy, że w drugim meczu Grupy Czerwonej Ukrainka wygra seta w spotkaniu z Francuzką Caroline Garcią. Jeśli zaś Switolina zwycięży, Dunka dodatkowo będzie już pewna awansu z pierwszego miejsca w tabeli.

Wozniacki po raz piąty bierze udział w mastersie. Najlepiej poszło jej w 2010 roku, gdy dotarła do finału. Switolina debiutuje w tym prestiżowym turnieju.

We czwartek mecze trzeciej, ostatniej kolejki rozegrają zawodniczki z Grupy Białej.

W obsadzie mastersa po raz pierwszy od 2010 roku zabrakło Agnieszki Radwańskiej, która z powodu słabej dyspozycji i częstych kłopotów zdrowotnych w tym sezonie nie zakwalifikowała się do tego turnieju.