Virtus.pro w półfinale EPICENTER. Polacy wyeliminowali drużynę gwiazd!

E-sport
Virtus.pro w półfinale EPICENTER. Polacy wyeliminowali drużynę gwiazd!
fot. HLTV

Virtus.pro awansowało do półfinału EPICENTER! Biało-czerwoni w ostatnim meczu grupowym pokonali FaZe Clan, eliminując drużynę gwiazd z turnieju!

Najpierw była porażka z SK Gaming, chwilę potem zwycięstwo z Gambit Esports. O wyjściu z grupy zadecydować miała jednak potyczka z FaZe Clanem – nazywanym powszechnie „zespołem gwiazd”. Nie trzeba chyba mówić, że Virtus.pro nie rozpoczynało konfrontacji z pozycji faworyta.

A jednak! Kto by się spodziewał, że po tragicznym początku, a więc Mirage’u, na którym „Złota piątka” wywalczyła tylko dwie rundy, podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego zdołają do spotkania powrócić – w wielkim zresztą stylu. Zarówno na Cobblestone, jak i Inferno ich strona defensywna okazała się niemal nie do przejścia. Dwukrotne ugranie jedenastu punktów w strojach antyterrorystów pozwoliło im swobodnie wyprowadzać ataki w drugich połowach. Te – zresztą – również wychodziły im bardzo dobrze. Efektem niech będą wyniki 16:11 i 16:13.

Virtus.pro 2:1 FaZe Clan
Mirage 2:16; Cobblestone 16:11; Inferno 16:13

Virtus.pro awansowało tym samym do półfinałów EPICENTER w Sankt Petersburgu. Oprócz Polaków o najwyższe lokaty zagrają jeszcze zawodnicy SK Gaming, G2 Esports i zwycięzca pojedynku Astralis kontra North.

Rozgrywki spod szyldu EPICENTER tym razem odbywają się od 24 do 29 października w Sankt Petersburgu. W puli nagród ulokowano niemal pół miliona dolarów.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze