PSG wygrywa bez Neymara. Duet Cavani-Di Maria dał trzy punkty

Paris Saint Germain, bez zawieszonego Neymara, wygrało na własnym stadionie z OGC Nice 3:0. dwie bramki zdobył Edinson Cavani, dwie asysty zaliczył zaś Angel Di Maria. Paryżanie są zdecydowanymi liderami Ligue 1.

Bez Neymara w lidze PSG w tym sezonie grało dwukrotnie. Pierwszy mecz to inauguracja ligi, kiedy jeszcze nie był uprawniony do gry. Wtedy paryżanie wygrali z Amiens. W drugim starciu bez Brazylijskiej gwiazdy nie potrafili sobie poradzić z Montpellier (0:0).

Tym razem do stolicy Francji przyjechała fatalnie grająca w ostatnim czasie ekipa Nice. słaba forma skutkowała dopiero 14. miejscem w Ligue 1. Szkoleniowiec gości, Lucien Favre postanowił zabezpieczyć środek pola, dlatego też wyszedł ustawieniem 1-3-5-1-1. Neymara w zespole gospodarzy zastąpił Angel Di Maria. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż Argentyńczyk świetnie dogadywał się z Cavanim. Pierwsza bramka padła po ich akcji już w 3. minucie. Po pół godziny gry Di Maria popisał się kapitalną asystą,a  Urugwajczyk podwyższył.

Po przerwie samobójcze trafienie zaliczył Dante i PSG mogło być pewne trzech punktów. Minuty miały, a piłkarze Nice nie potrafili nawet oddać celnego strzału na bramkę Alphonse'a Areoli. Tej statystyki nie udało im się już poprawić. Paryżanie z 29 punktami przewodzą w tabeli Ligue 1. Drugie Monaco ma siedem oczek mniej, a swój mecz 11. kolejki rozegra z Bordeaux w sobotę.

PSG - Nice 3:0 (2:0)

Bramki: Cavani 3, 31, Dante 52-sam

PSG: Areola - Alves, Silva, Kimpembe, Berchiche - Verratti, Rabiot (Lo Celso 66'), Draxler, Mbappe (Pastore 80'), Cavani (Lucas 85'), Di Maria.

Nice: Benitez - Marlon, Dante, Le Marchand - Jallet, Lusamba, Mendy (Tameze 66'), Lees Melou (Saint-Maximin 78'), Burner - Sneijder, Balotelli (Plea 72').