Bundesliga: Borussia Dortmund przegrała z beniaminkiem

Piłkarze Borussii Dortmund ewidentnie złapali zadyszkę. W sobotę przegrali na wyjeździe z Hannover 96 2:4, kończąc mecz w dziesiątkę. Było to ich trzecie ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Hannover 96 to jedna z rewelacji tego sezonu. Wydawało się, że beniaminek będzie rozpaczliwie walczył o utrzymanie w Bundeslidze, tymczasem… bije się o czołowe lokaty. Teraz o sile podopiecznych Andre Breitenreitera przekonała się Borussia Dortmund.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Już w pierwszej połowie padły trzy gole. Na początku drugiej części meczu Andrij Jarmołenko doprowadził do wyrównania, jednak radość gości nie trwała zbyt długo. W 59. minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Dan-Axel Zagadou. Chwilę później do rzutu wolnego podszedł Felix Klaus, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. W końcówce wynik ustalił Ihlas Bebou, zdobywając swoją drugą bramkę tego dnia.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) nie znalazł się w kadrze, ponieważ cały czas leczy kontuzję. Jeśli chodzi o innych Polaków, to Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) grał do 82. minuty, natomiast Paweł Olkowski (1.FC Koeln) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) siedzieli na ławce rezerwowych.

Wyniki sobotnich meczów 10. Kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - 1.FC Koeln 2:1 (0:1)

Bramki: Leon Bailey 54, Sven Bender 74 - Sehrou Guirassy 23

Hannover 96 – Borussia Dortmund 4:2 (2:1)

Bramki: Jonathas 20 (k), Ihlas Bebou 40, 86, Felix Klaus 60 - Dan-Axel Zagadou 27, Andrij Jarmołenko 52

Czerwona kartka: Dan-Axel Zagadou (59, Borussia Dortmund)

Hertha Berlin - Hamburger SV 2:1 (1:0)

Bramki: Niklas Stark 17, Karim Rekik 50 - Jann-Fiete Arp 74

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)

Bramki: Nabil Bentaleb 43 (k) - Divock Origi 90+3

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach 1:3 (1:0)

Bramki: Kerem Demirbay 25 - Thorgen Hazard 61, Matthias Ginter 79, Jannik Vestergaad 82